19 MAYIS RUHUNU YÜREĞİMİZDEN HİÇ KİMSE ASLA ÇIKARAMAYACAK

TÜRKİYE’DE İLK DEFA KADIN FEDERASYON BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPAN AV.DİLEK KİRAZ BENİZ, ‘’ 19 MAYIS RUHUNU YÜREĞİMİZDEN HİÇ KİMSE ASLA ÇIKARAMAYACAK’’

19 MAYIS RUHUNU YÜREĞİMİZDEN HİÇ KİMSE ASLA ÇIKARAMAYACAK
19 MAYIS RUHUNU YÜREĞİMİZDEN HİÇ KİMSE ASLA ÇIKARAMAYACAK
Bu içerik 4970 kez okundu.

‘’BİZLER FATİH'İN TORUNLARI ,MUSTAFA KEMAL'İN GÜVENDİĞİ TÜRK MİLLETİNİN HAS EVLATLARIYIZ’’

 

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) İstanbul Büyükada Kartal Belediyesi sosyal tesislerinde anlamlı ve duygulu bir gece düzenledi.

 

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) bir önceki dönem genel başkanı ve aynı zamanda ise Türkiye’de ilk defa bir federasyonda kadın genel başkan olan Av.Dilek Kiraz Beniz gecede bir konuşma yaparak son zamanlarda Türkiye’de yaşanan bazı olumsuz hareketlere cevap verdi.

 

Av. Dilek Kiraz Beniz konuşmasında,

‘’Sayın protokol,kıymetli hemşehrilerim ,değerli misafirler ,

Biz Samsunlular, 1453'de İstanbul'a ilk göç eden Fatih, Çarşamba'ya yerleşerek İstanbul'un Türkleştirilmesi ve İslamlaştırılmasının harcı olmuş ve ardından Anadolu'da Türk milletinin yedi düvele karşı milli mücadelesinin çimentosu olmuş, Fatih'in torunları ,Mustafa Kemal'in güvendiği Türk milletinin has evlatlarıyız!Atatürk çocuklarıyız!

 

Bildiğiniz üzere, 19 Mayıs 1919'da milli mücadelenin ateşinin Samsun'da yakılmasında, o tarihlerde daha 22-23 yaşında Atatürk'ü karşılayan tek kadın, İstiklal Savaşı boyunca Samsunlu kadınları örgütlemiş cesur, mücadeleci örnek Türk kadını SAKİNE BATURAY'ın başlattığı ateşin bilinci ve şuuruyla, Onursal Başkanımız Sn. ERKAN ZORLU  şahsıma yaptığı  kıymetli teklifle Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu'nun genel başkanı seçilerek şanlı geçmişe sahip,  ilklerin şehri Samsun'a   ve  şahsıma ,    Türkiye'nin ilk kadın Federasyon  Başkanı olma onurunu yaşatmıştır. Kendisine  huzurlarınızda bir  kere daha teşekkürü borç bilirim.

 

Görevde bulunduğum 1,5 yıllık süreçte,bankovizyonda  da gördüğünüz gibi birçok  farklı ve faydalı faaliyeti  ve yardımı kısa süreye sığdırdık.  Benden sonra da aynı çizgide ve çıtayı daha da yükselterek devam eden  başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederim. Ayrıca,bana destek veren,benimseyen tüm derneklerimize ve hemşerilerime de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir teşekkür borcum da  ilkini dönemimde gerçekleştirme onuru ve mutluluğunu yaşadığım ,şu an  3.sü  gerçekleşen bu gece için  Kartal  Belediye Başkanımız  Sn. Dr.Altınok Öz’ e. Kendisine sonsuz  teşekkürlerimi bir kez daha şahsım ,Samdef ve Samsunlular adına sunuyorum. O gece bir söz vermiştim. Bu bayrak, bu Atatürk posteri burada hep olacak ve Atatürk, bayrak , vatan, millet sevgisini,19 Mayıs ruhunu yüreğimizden hiç kimse asla çıkaramayacak!

Bugün, burada karşınızda, BİR TÜRK KADINI olarak, bu şekilde bulunup konuşabiliyorsam ,bunu,  ATAMA , MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E BORÇLUYUM. Şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.’’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI