32 BAĞIMSIZ DENETÇİ, BAŞARI BELGELERİNİ ALDI

Sakarya Üniversitesi, tarafından Samsun da yapılan Bağımsız Denetçi eğitim ve sınavlarında başarılı olan 32 Bağımsız Denetçi, Samsun Serbest Muhasebeci Mali müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Meslekte Birlik Derneği tarafından, Samsun Serbest Muhasebeci Mali müşavirler odasında düzenlenen Kokteyl ve Belge teslim töreni ile Bağımsız Denetçi Başarı belgelerini aldılar.

32 BAĞIMSIZ DENETÇİ, BAŞARI BELGELERİNİ ALDI
32 BAĞIMSIZ DENETÇİ, BAŞARI BELGELERİNİ ALDI
Bu içerik 5834 kez okundu.

Konu ile ilgili Açıklama yapan,  Samsun meslekte Birlik Dernek Başkanı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Haluk Bülbül şunları söyledi;

Samsun Meslekte Birlik Derneği, Sakarya Üniversitesi ile gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra, Bağımsız Denetim Eğitimlerinin Samsunda verilmesini ve organizasyonunu sağlamıştır. “Bu eğitimler sonunda 32 meslektaşımız, bunlardan 5’i YMM, 2’si aynı zamanda Vergi Müfettişi ve 27 Mali Müşavir arkadaşımız toplamda 32 meslektaşımız gerekli eğitimleri ve sınavları başarı ile tamamladıktan sonra Bağımsız denetçi olmaya hak kazanmıştır. Bu bizim Mesleğimiz adına önemli bir kazınımdır. Bu gün Anonim şirketlerin ve Kooperatiflerin Denetimi, ilgili Gümrük ve ticaret bakanlığının çıkaracağı yönetmelik ile Bağımsız denetçiler tarafından yapılacaktır”.dedi. Haluk Bülbül “Muhasebe Mesleği ve mali müşavirlik ne kadar önemli ise, Yeminli Mali müşavirlik ne kadar önemli ise, bu gün Bağımsız Denetim ve Bağımsız Denetçilik de o kadar önemli hale gelmiştir.

 

Öncelikle şartları taşıyan arkadaşlarımızın bu hakkı almalarını öneriyorum. Geçiş dönemlerinin bazı avantajlarından istifade etmeleri gerekir.

 

Ayrıca Bağımsız denetim ili ilgili alınan dersler Üniversite Yüksek lisansında AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) puanı olurken fazla 24 kredi ye isabet etmektedir.  Bu da bir dönemde 17 kredi olduğunu düşündüğümüzde, en az bir dönem daha kısa sürede yüksek lisansı tamamlama imkânı getirmektedir.

 

Bu Programımızın bu ay içinde yapılacak Seçimler öncesine denk gelmesi, seçimler için bir yatırım mı diye düşünülebilir, Hayır .. Bu bir meslek yatırımıdır.”diye söyledi

 

Bülbül “KGK İzin alabilen Üniversiteler ocak ayından itibaren bu Bağımsız Denetim eğitimlerini vermeye başladılar, bizde bu fırsatı değerlendirdik, şubat ayında müracaatları aldık. Eğitim tarihlerini duyurduk ve eğitimleri aldık ve sınavları başarı ile verdik. Bugün Samsun ve Mesleğimiz adına önemli bir gün, Çünkü 32 Meslektaşımızın aynı anda Bağımsız denetçi olması çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu Belgeler hepimiz için hayırlı olsun. Önümüz hafta çoğunluk sağlanamazsa 18-19 Mayıs da Samsun odamızın Genel Kurulu vardır. Samsun Meslekte Birlik olarak seçimlere ve hizmet yarışına katılacağımızı bu vesile ile duyurmak isterim. Broşürlerimizle, İnternet sitemizle ve ziyaretlerimizle sizlere ulaşmaya ve Projelerimizi anlatmaya çalışıyoruz.

 

Oda başkanımız Sayın Ahmet Havyalı bu dönem seçimlere katılmıyor.

 

Odamıza kurulduğu günden bu güne kadar çok emeği geçen başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim her zaman fahri başkanımızdır.  Üstadımızdır.

Yapılacak oda seçimlerinin Odamıza, Mesleğimize ve Meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim “dedi.

Törene, Samsun Vergi Dairesi Başkanı, Şuayip Sevgi, Vergi Denetim Kurulu Başkanı Halil Pak, Başkan yardımcıları, Ahmet Bahadır ve Cengiz Elmalı, SGK il Müdürü Selami Göz, Vergi Dairesi Mali işler ve Personel Grup Müdürü Mahmut Tayyar Ergül,  Vergi Müfettişleri, Ömer Faruk kara, Kenan derinkök, Mustafa Şener, Hüseyin Er özyürek, Samsun SMMM Oda başkanı Ahmet Havyalı ve Çok sayıda Mali Müşavir ve Aileleri katıldı.

Törende seçimlere Katılmayan oda Başkanı Ahmet Havyalıya, Odanın kurulduğu günden bu güne kadar geçen Hizmetlerinden dolayı Samsun meslekte Birlik Başkanı Haluk Bülbül tarafından Plaket verildi.

Bağımsız Denetçi Belgesi almaya hak kazananlara ise, Protokol üyeleri ve Oda Başkanı Ahmet Havyalı da plaket takdimi yaptı. Başarıların devamını diledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’