Advert
Advert

AK PARTİ CANİK İLÇESİNDE ELER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

AK Parti Canik İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde tek aday olan Ercan Eler, yeniden başkan seçildi.

AK PARTİ CANİK İLÇESİNDE  ELER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
AK PARTİ CANİK İLÇESİNDE  ELER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1256 kez okundu.

Geniş katılımlı kongrede konuşan Başkan Osman Genç, "Bu kongreler, 2019 seçimleri sonrasındaki şehrimizi ve ülkemizi şekillendirecek kongrelerdir. Hükümetimiz dünya ölçeğinde çalışmalara imza atarken, bizler de yerel ölçekte koşmak zorundayız" dedi.

Canik Kültür Merkezi'nde şölen havasında gerçekleştirilen kongrede genel merkez kararıyla mevcut başkan Ercan Eler aday oldu.. Tek liste ile gidilen seçimlerin yapıldığı kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Ak Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Önal,Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum, Alaçam, Terme ve Yakakent Belediye Başkanları, partinin il yönetim kurulu üyeleri, İl-İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ile delegeler katıldı. Birlik ve beraberlik havasının estiği kongrede, tek aday olan Ercan Eler, delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden İlçe Başkanı seçildi.

BUNDAN SONRA DA OTURMAYACAĞIZ

Kongrede konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti'nin 150 yıllık bir davanın adı olduğunu belirterek, "İlçe teşkilatımızın tüm kademeleri ile bugüne kadar AK Parti vizyonuna yakışır çalışma içerisinde olduk. Bundan sonra da aynı çalışma içerisinde olacağız. İlçe Başkanı Ercan Eler kardeşim, genel merkezimizin kararıyla yeniden aday gösterilen iki teşkilat başkanından birisi. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da klimalı odalarda oturmayacağız. Hep sokakta olacağız" dedi.HERKESE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYORAK Parti'nin, 2002'den bugüne kadar teşkilatlanmayı her şeyin üstünde tuttuğunu ifade eden Başkan Genç, "Bugün Canik'te birlik, bütünlük ve büyük bir coşkuyla yaptığımız bu kongremiz bizi 2019 seçimlerine taşıyacak. Bu kongreler, AK Parti'nin millet kompozisyonuyla bir araya gelmesinden oluşan güçle gerçekleşiyor. Bu kongreler, 2019 seçimleri sonrasındaki şehrimizi ve ülkemizi şekillendirecek kongrelerdir. Daha önce elde ettiğimiz başarıları daha ileri taşımak için parti yönetiminden kadın kollarına, gençlik kollarına ve diğer görevlilerimize herkese çok büyük iş düşüyor." diye konuştu.

ELER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİAK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı, Türkiye'nin her alanda eskisine oranla çok daha güçlü olduğuna dikkat çekerken, ilçe kongresinin hayırlı olmasını diledi. AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler de, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hizmet bayrağını daha yukarı taşımak için gece gündüz çalışacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından AK Parti Canik ilçe Başkanlığı yönetim kurulu seçimleri için sandık başına gidildi. Kongreye tek listeyle giren AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, yapılan seçimde delegelerin oylarının tamamını alarak yeniden başkan seçildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI