AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇİĞDEM KARAASLAN, ‘’ORMANLAR CANLILARIN YAŞAM ALANIDIR’’

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇİĞDEM KARAASLAN, ‘’ORMANLAR CANLILARIN YAŞAM ALANIDIR’’
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇİĞDEM KARAASLAN, ‘’ORMANLAR CANLILARIN YAŞAM ALANIDIR’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1560 kez okundu.

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Ekolojik, ekonomik ve sosyal anlamda pek çok yararı bulunan ormanlar milli servet olma özelliklerinin yanı sıra bir ekosistem olarak da canlıların yaşam alanıdır. Tüm doğal kaynakların, yanlış kullanım ve bilinçsiz tüketim durumunda yok olacağı bilinen bir gerçektir. Bunun gibi,  yerüstü doğal kaynağımız olan ormanlarımızın bilinçsiz tüketimi de pek çok çevre felaketine neden olacak, doğal dengeyi bozacaktır. Ormanların korunup zenginleştirilmesi için ülkeler bazında ve küresel ölçekte toplumun tüm üyelerine çevre bilincinin kazandırılması büyük önem taşımaktadır.

Her alanda daha ileri noktaya taşıdığımız ülkemizi 2023 yılında ormancılık alanında da güçlü bir Türkiye haline getirmek için gayretle çalışıyoruz. Daha sağlıklı bir çevre ve daha yeşil bir Türkiye için,  78 milyon hektarlık alanı ve ekolojik bakımdan zengin bir çeşitliliğe sahip olan ormanlarımızın sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda korunarak geleceğe taşınması amacıyla son on beş yılda orman alanlarımızı 15 milyon dekar artırdık. 5 milyon hektara yakın alanda ağaçlandırma yaparak, 4 milyardan fazla fidanı toprakla buluşturarak toprağımızın canına can, bereketine bereket kattık. Başlatılan ağaçlandırma seferberliğiyle 2019 yılı sonuna kadar ülkemizin yüzde 29’u ormanlarla donatılmış olacak.

Ülkemizin doğal varlığını ve çevre değerlerini gelecek vizyonundan ayrı düşünemeyiz. Dünya Ormancılık Günü vesilesiyle, geleceğimiz olan ormanlarımızın korunması ve geleceğe taşınması amacıyla başlatılan ağaçlandırma seferberliğine milletçe vereceğimiz güçlü destekle 2023 ve sonrasına ormancılık ve çevre alanında daha kararlı yürüyeceğimize, daha yeşil bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!