AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN, ‘’ İSRAİL’İN BU ACIMASIZ SALDIRILARINI KINIYORUZ’’

Ak Parti Samsun İl Başkanı Av.Hakan Karaduman bir basın açıklaması yaptı.

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN, ‘’ İSRAİL’İN BU ACIMASIZ SALDIRILARINI KINIYORUZ’’
AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN, ‘’ İSRAİL’İN BU ACIMASIZ SALDIRILARINI KINIYORUZ’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1062 kez okundu.

Karaduman açıklamasında,’’ABD'nin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması nedeniyle dün Gazze’de gerçekleştirilen barışçıl gösterilere katılan sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik İsrail saldırılarında 60 kardeşimiz şehit düşmüş, 2 bin 771 kardeşimiz ise yaralanmıştır. Attıkları kurşunlar yetmiyormuş gibi bir de masun insanların üzerine jetlerini salarak Gazze'ye 5 ayrı hava saldırısı düzenlemişlerdir. Yaşanan can kayıplarıyla birlikte, olaylar 2014'teki savaştan bu yana Gazze'deki en kanlı gün olarak kayıtlara geçmiş ve İsrail’in acımasız yüzüne tüm dünya bir kere daha tanık olmuştur.

İsrail’in bu acımasız ve gayrı meşru saldırılarını en sert biçimde kınıyoruz. Bölgede yaşanan can kayıpları ve yaralanmalar, insanlık onurunun ayaklar altına alınması ve uluslararası hukukun ihlal edilmesi kabul edilebilir değil. Bizler Filistinli kardeşlerimizin her daim yanında duracağız ve haklı davasında onları asla yalnız bırakmayacağız.

Talebimiz ve temennimiz bu şiddetin derhal sona erdirilmesidir. Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, taahhütleri çiğneyen, barışı olanaksız hale getiren İsrail, ABD tarafından ödüllendirilmektedir. Fakat tarih ve insanlık vicdanı Filistinli kardeşlerimize yapılan haksızlıkları asla affetmeyecektir.

Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın Milletvekili Aday Adayı olması hasebiyle boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçtiğimiz haftalarda bir temayül yoklaması gerçekleştirdik. Temayülün ardından Genel Merkezimize 4 aday çağrılmış ve Sayın Zihni Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Genel Merkezimiz tarafından aday gösterilmişti. Ardından yapılan Meclis seçiminde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Sayın Zihni Şahin seçilmişti.

Yine geçtiğimiz günlerde Sayın Zihni Şahin’in Büyükşehir Belediye Başkanı olması nedeniyle boşalan Bafra Belediye Başkanlığı’na yapıla temayül neticesinde Genel Merkezimizin kararını açıklamış ve Sayın Hamit Kılıç’ı aday olarak belirtmişti. Yapılan Meclis seçimlerinde 27 oy ile Sayın Hamit Kılıç Belediye Başkanlığı’na seçilmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Şahin’e ve Bafra Belediye Başkanı seçilen Sayın Kılıç’a yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Kararın Samsunlu hemşerilerimize, şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Neticede bu bir bayrak yarışı, Sayın Yusuf Ziya Yılmaz bu bayrağı uzun yıllar taşıdı. Samsun’a büyük bir aksiyon, canlılık ve hareketlilik getirdi. Yeni Başkanlarımızın da aynı kararlılık ve şuurla hareket edeceğine canı gönülden inanıyor ve önümüzdeki günlerde İlimize ve İlçemize hak ettiği prestiji kazandırmak yolunda kendilerinin de güzel icraatlara imza atacaklarını biliyoruz.

HİZMET PLANLAMA ÇALIŞMALARI

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin’in göreve gelmesiyle birlikte ilçelerimizde devam eden hizmetlerin yeniden planlanması ve ilave hizmetlerin yapılması kapsamında Büyükşehir bürokratlarımız, İlçe Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Yerel yönetimler Başkanlarımız ve İlçe Koordinatörlerimizin katılımları ile ilçelerimizde Hizmet Planlama Çalışmalarına başladık.

Bu ziyaretler esnasında İlçelerimizin çalışmalarını yakından gördük. Hizmetin planlı ve programlı bir şekilde aksamadan vatandaşımıza nasıl götürüleceği konusunda istişarelerde bulunduk. Yapılanları takdir ettik ve daha iyisi nasıl yapılır diye mütalaada bulunduk. Eksikleri gördük, olması gerekenlerin planlaması ve bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalara başladık. Bu zamana kadar Çarşamba, Terme, Salıpazarı, Ayvacık, Kavak, Ladik, Vezirköprü ve Havza İlçemiz dahil olmak üzere 8 ilçemizde çalışmalarımızı tamamladık. Bu hafta sonuna kadar diğer 9 ilçemize de giderek çalışmalarımızı tüm şehrimizde tamamlamış olacağız. ‘’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!