AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ÇİĞDEM KARAASLAN, ‘’100. YILDA TÜRKİYE’NİN KALBİ SAMSUN’DA ATTI’’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı kapsamında Samsun’da gerçekleştirilen tören ve etkinliklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ÇİĞDEM KARAASLAN,  ‘’100. YILDA TÜRKİYE’NİN KALBİ SAMSUN’DA ATTI’’
AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ÇİĞDEM KARAASLAN,  ‘’100. YILDA TÜRKİYE’NİN KALBİ SAMSUN’DA ATTI’’ Kızılırmak Gazetesi

100 Yıllık Ruhla, Aynı Rotada

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkânının 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı vesilesiyle Samsun’a geldiğini ifade eden Karaaslan, “19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, ilk adımı atarak Milli Mücadele’mizi başlattığı öncü şehir Samsun’umuzda 100. Yıl coşkusunu Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yaşadık, şehrimiz bu anlamlı gün vesilesiyle kıymetli misafirler ağırladı ve çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptı.” görüşünü paylaştı.

“100.Yılda 100 Etkinlik” temasıyla Samsun’un yıl başından itibaren çok önemli organizasyonlara sahne olduğunu söyleyen Karaaslan, 182 gencin Piri Reis Gemisi ile, Bandırma Vapuru’nun izlediği rotayı takip ederek Samsun’a geldiğini ve şehirdeki anma programlarına katıldığını ifade etti. Karaaslan, “100 yıl önce olduğu gibi 16 Nisan tarihinde İstanbul’dan hareket eden Piri Reis Gemisi, 3 günlük yolculuğun ardından 60 saatlik yolculuğun sonunda 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaştı.  81 ilimizden ve çeşitli ülkelerden gelen gençlerimiz böylesine anlamlı bir yolculuğa tanıklık ettiler.” açıklamasında bulundu.

“19 Mayıs’ta Samsun’dan Tarihi Mesajlar Verildi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tütün İskelesi’nde gerçekleştirdiği hitabı ve konuşmanın ardından siyasi partilerin Genel Başkanları ile birlik pozu vermesini değerlendiren Karaaslan, “Ülkemiz için tarihi bir öneme sahip olan 19 Mayıs’ın 100. Yılı Törenleri’nde gerek Samsun’umuzun genel atmosferi gerekse Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği tarihi mesajlarla özel bir güne tanık olduk. Sn. Cumhurbaşkanımız ve siyasi parti Genel Başkanları’nın tarihe şahitlik etmiş Tütün İskelesi’nde yan yana, omuz omuza verdikleri mesaj Milli Mücadele ruhuna yakışır, tüm siyasi farklılıklar bir kenara Türkiye ortaklığıyla özdeşleşen bir duruş olmuştur.” dedi.

“1919’da başlayan Milli Mücadele yolculuğu çetin mücadeleler sonunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i ilan etmesiyle zaferle taçlanmış, milletimiz için yeni bir dönemi başlatmıştır.” ifadelerini kullanan Karaaslan, “Bugün bizler de bu kutlu mücadelenin birinci yüzyılının şahitleri olarak Sn. Cumhurbaşkanımız’ın liderliğinde, devletimizin gücüne güç katacak 2023 hedeflerimize ulaşma hususundaki gayret ve inancımızla ülkemiz ve milletimiz için yeni bir şahlanışı başlatacağız.” açıklamasında bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu