AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ HASAN BASRİ KURT, ‘’SALDIRILARI KINIYORUM’’

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Gazze’de 58 Filistin’in hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ HASAN BASRİ KURT, ‘’SALDIRILARI KINIYORUM’’
AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ HASAN BASRİ KURT, ‘’SALDIRILARI KINIYORUM’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1445 kez okundu.

İsrail Devleti’nin kuruluşuyla birlikte Filistinlilerin topraklarından sürülmesi ‘nabka’ yani felaket olarak adlandırıldığını belirten Kurt, konuşmasına şöyle devam etti.

‘’15 Mayıs Filistinlilerin An-Nakba yani Büyük Felaketin 70. Yıl dönümü.  1948 yılında yüzbinlerce insan şehirlerinden ve köylerinden sürüldü.Filistinliler, bugün 6 milyona yakın insan İsraillinin işgali altında bulunan topraklarına geri dönecekleri günü bekliyor.

Mübarek Ramazan ayının Arifesine gelen bu günde ABD’nin uluslararası hukuku, hakkı, adaleti ve tarihsel gerçekleri hiçe sayarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak dayatmasıyla karşı karşıyayız. Bu durum bizim için asla kabul edilmez. Bu adımı atan ABD, İsrail’in F ilistin halkına karşı sistematik bir biçimde uyguladığı vahşet politikalarının ortağı ve destekçisi olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Kendi topraklarına, mukaddes belde Kudüs’e sahip çıkan Filistin halkı dün İsrail keskin nişancılarının hedefi oldu. 59 şehit ve binlerce yaralı bitmeyen Siyonist gaddarlığın 70. Yılının şahitleri oldular.

Arap ülkelerinin devlet başkanları kendi koltuklarının dertlerine düşmüş, bu zalimliğe duyarsız. Dünya mazlumlarının gür sesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu zalimliğe karşı ülke genelinde üç günlük yas ilan etti. İslam Konferansı Örgütü’nü de 18 Mayıs Cuma günü İstanbul’da toplantıya çağırdı. TBMM bugün Filistin ve Kudüs gündemiyle toplanacak Bunun yanında; camilerimizden Filistinli şehitler için salalar okunarak ve gıyabi cenaze namazları kılınacak.

Cuma günü öğleden sonra  İstanbul Yenikapı meydanında; Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da katılımıyla Kudüs için dev bir miting düzenlenecek.

Her ramazan ayında bize büyük acılar yaşatanları asla ve asla unutmayacağız. Türkiye’nin kutlu yürüyüşü tüm engellemelere rağmen güçlü bir biçimde devam edecek.

İnanıyorum ki Rahmet ve Bereket dolu Ramazanlara kavuşacağız ve bu tüm insanlık için kurtuluş vesilesi olacaktır. ‘’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi