Advert
Advert

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ HASAN BASRİ KURT, ‘’TÜM TÜRKİYE’NİN PARTİSİ OLDUK’’

AK Parti Samsun ilçelerinde kongreler devam ediyor.

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ  HASAN BASRİ KURT,  ‘’TÜM TÜRKİYE’NİN PARTİSİ OLDUK’’
AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ  HASAN BASRİ KURT,  ‘’TÜM TÜRKİYE’NİN PARTİSİ OLDUK’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1500 kez okundu.

. Ak Parti Yakakent 6. Olağan Kongresi Belediye Çözüm Merkezinde gerçekleşti. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Belediye Başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt yaptığı konuşmada muhalefete yüklenirken “Özgür Suriye Ordusu’nu terörist olarak gören zihniyetin neden Diyarbakır’da %1 dolaylarında oy aldığını anlamak zor değil.” dedi.

Kurt konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Adalet ve Kalkınma Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana tüm Türkiye’nin partisi olduk. 7 bölgenin tamamından milletvekili çıkarabilen bir partiyiz. Yalnızca Türkiye’nin değil dünyadaki tüm mazlumların yanında olduk. Bu çerçevede yanı başımızda halkını kimyasal silahlarla bombalayan bir diktatörü görmezden gelemez, sessiz kalamazdık. Suriye’nin geleceğine Suriye halkı karar vermeli diyoruz. Destek verdiğimiz ve PKK/PYD terör örgütlerine karşı birlikte savaştığımız ÖSO’ya muhalefetimiz terörist imasında bulundu. Bölgeden, bölgenin gerçeklerinden bihaber bir muhalefet var karşımızda. Zaten bakıyorsunuz doğu-güneydoğu bölgesinde aldıkları oy bu durumu gayet net olarak ortaya koyuyor.

Biz üzerimizdeki sorumluluğun bilince olarak tökezlemeden yolumuza devam etmek zorundayız. Kongrelerimiz bir bayrak yarışıdır. Görevi devralan arkadaşım bir önceki arkadaşımızdan daha ileriye götürmek zorunda. Kongremizin ilçemize ve Samsun’a hayırlı olmasını diliyor, seçilecek başkan ve yönetimi şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.

Kongreye tek aday olarak giren Ahmet Günel yeni ilçe başkanı olarak seçildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!