AK PARTİ SBŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DEMİR, ‘'KOLTUKTA DEĞİL SAHADA OLACAĞIM’’

Samsun sanayisinin dev kuruluşlarından Sampa Otomotiv'i ziyaret eden Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Koltukta değil sahada olacağım. Mesai sabah namazı başlayacak 5 yıl gece gündüz devam edecek" dedi

AK PARTİ SBŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DEMİR,  ‘'KOLTUKTA DEĞİL SAHADA OLACAĞIM’’
AK PARTİ SBŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA DEMİR,  ‘'KOLTUKTA DEĞİL SAHADA OLACAĞIM’’ Kızılırmak Gazetesi

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Demir, seçim çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi'nde(OSB) faaliyet gösteren Sampa Otomotiv Sanayi'ni ziyaret etti. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Partiİl Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Furkan Kayaoğlu ve AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar'ın eşlik ettiği Mustafa Demir, Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, Yönetim Kurulu Üyeleri Tayfun Altuncu ve Faruk Karpuz, Fabrika Müdürü Bülent Üstündağ, Satın Alma Direktörü Şevket Aydın ve çalışanlarla bir araya geldi.

 

Sampa'nın Samsun'da başlayan yolculuğunun uluslararası bir alana taşındığını belirterek sözlerine başlayan Mustafa Demir, "2001 yılında kurucu il başkanı olduğumda Sampa'nın kuruluş aşamasını hatırlıyorum. Tayfun kardeşimin o günkü gayretlerini, gece gündüz çalışmalarını ben çok iyi biliyorum. Aslında ben de öyle bir hayattan geliyorum. Siz şuanda burada Samsun’dan Türkiye markasını, Samsun markasını bütün dünyaya taşıyorsunuz. Bunun için gece gündüz çalışıyorsunuz. Yani iş hayallerinizle birlikte aynı hedefe odaklandınız, yürüdünüz ve elhamdülillah başardınız." dedi.

 

"İnanın sizin yaşınızdayken hatta daha küçükken sizden çok daha fazla çalıştığımı ifade etmek istiyorum" diyen Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:"Beni mimar olarak bilirler, milletvekili olarak bilirler, Bakanlık yaptım o yönümü bilirler, 5 yıl Ankara’da Bayındırlık, İmar, Turizm Komisyon Başkanlığı yaptım. Tüm belediye hizmetleriyle de Allah nasip etti denk geldi, o alanda sistem kurma, yasa çıkartma noktasında komisyon başkanlığı yaptım. Ama onun daha evveliyatı var. Benim rahmetli babam bakırcı, kalaycı ustasıydı, ben de iyi bir bakırcı ustasıyım. Ortaokul çağlarında bakır ustalığını bana öğretti ve neticede bütün işleri benim omuzuma yükledi. Bütün kap kaçak, sahan, çalpara, tencere, ibrik, güğüm, hepsini ben yapıyordum.’’dedi.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı