ALAÇAM ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Alaçam Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bir gece düzenledi.

ALAÇAM ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
ALAÇAM ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
Bu içerik 4438 kez okundu.

Düzenlenen gecede Anadolu İmama-Hatip Lisesi müdürü Aydın Tuncer, “Biz muhakkak ki seni âlemlere şahid, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik.” Ayetini açıkladıktan sonra, bir rivayete göre; 124 bin, bir rivayete göre 224 bin peygamber insanların ihtiyacına binaen bu ihtiyacı en iyi bilen Allah tarafından gönderilmiştir. Peygamberler daha çok; insanlar onursuzlaştıkları zaman, onlara onurlarını yeniden kazandırmak, hatırlatmak üzere görevlendirilmişlerdir. Tin suresinde insanın en mükemmel biçimde yaratıldığını, insan olmanın ise en büyük onur olduğunu hatırlattı. Hz. Peygamberin, insanların en ziyade onursuzlaştıkları zaman dilimlerinden biri olan, cahiliye devrinde geldiğini ve bu insanlara onur kazandırmak için çalıştığını, anlattı. Peygamberimizin doğduğu gece gökyüzünü aydınlatan bir yıldız doğdu. Mecusilerin 1000 yıldan beri yanan ateşleri söndü.  Kâbe’nin etrafındaki 360 put yere serildi. Muhammed (sav) doğduğu gece…  Save gölü kurudu.   Semave deresi taştı. İran kisrasının sarayında 14 şerefe yıkıldı. Kâinat adeta peygamberimizi karşıladı.

Sütannemiz halime peygamberimizi ağır aksak bir deve ile almaya gittiklerini, giderken en arkada olan devenin dönerken peygamberimizi aldıktan sonra adeta şaha kalktığını, herkesi geride bıraktığını anlattı.

Tuncer, Papaz Bahira’ nın peygamberimize O, 12 yaşında iken, peygamberliğini müjdelediğini, 20 yaşlarında hılful fudul cemiyetine üye olduğunu,  yaşadığı dönemde O’ na denk bir delikanlının olmadığını söyledi.

“Hayatın her alanında bize örnek olduğunu, bazen dağda çoban, kervanların başında tüccar, iyi bir yönetici, iyi bir komutan, iyi bir baba iyi bir arkadaş, dost, olduğunu anlattı.

Çocuklarla ve gençler ile ilgilendiğini, 18-22 yaşlarında ki gençlere büyük sorumluluklar verdiğini örneklerle anlattı.

Ashabı Suffa’ dan da bahsederek, her şeyden önce iyi bir eğitimci olduğunu, dünyanın 4 bir tarafına eğittiği kişileri göndererek, adeta dünyayı da eğittiği anlaşılmaktadır. Özellikle araştırmaların Türkiye’de 82 ilin sahabe bağlantısının bulunduğunu ortaya çıkardığını.” söyledi.

Konuklara gül dağıtıldı, program aşüre ikramı ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!