ALTINYAPRAKLI MİNİKLERE TOPLU DOĞUM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ

Bafra Altınyaprak İlkokulu; Ana Sınıfı, B Şubesi Öğretmeni Fatma YILDIZ; minik öğrencilerine toplu doğum günü kutlaması gerçekleştirdi.

ALTINYAPRAKLI MİNİKLERE TOPLU DOĞUM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ
ALTINYAPRAKLI MİNİKLERE TOPLU DOĞUM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ Kızılırmak Gazetesi

Fatma Yıldız öğretmenin; bu güzel ve anlamlı jesti ve sürprizi, Altınyaprak İlkokulu; Ana Sınıfı B Şubesi' nin minik öğrencilerini hem çok mutlu etti, sevindirdi hem de duygulandırdı.

Okul Müdürü Hacı AVCI da bu güzel ve anlamlı davranış ile ilgili olarak şöyle dedi:

" Bizler de minik yavrularımızın hepsinin ayrı ayrı doğum günlerini kutluyor, hersine de sağlıklı, musmutlu nice yıllar diliyor, değerl öğretmenimiz Fatma Yıldız hanıma da bu güzel etkinliği için çok teşekkür ediyoruz.  Okulumuzun bulunduğu Bafra İlçemiz 35. ve36.enlem, 41.ve 42.boylamları arasında Karadeniz’e 22 km. uzaklıkta bir ilçedir. Bafra İlçesi Kızılırmak Deltası üzerinde kurulmuştur.

Okulumuzun arsasında 1/6 hisseli Ali oğlu Mümin Gündoğan ve 5/6 hisseli Süleyman kızı Hanife Gündoğan adlarına kayıtlı olup, bu kere kayıt malikleri taşınmazlarının tamamını imar planında Oklu yeri olarak ayrıldığından Samsun İl Özel İdaresine kayıtsız şartsız ve bedelsiz olarak hibe sureti ile temliklerinden tescili yapılmıştır.

 

            Okulumuza başlangıçta arsa sahiplerinin soyadları “Gündoğan İlköğretim Okulu” verilmesi ön plana çıkmış ise de arsa bedelinin Okulun maliyetinin % 70’ ini karşılamadığından bu isim verilememiştir. Okulun bulunduğu mahalle isminden hareketle Altınyaprak İlköğretim Okulu verilmiş olup, günümüzde ise, Altınyaprak İlkokulu olarak değiştirilmiştir.

Okulumuz 1990 – 1991 Eğitim ve Öğretim Yılında 4 Öğretmen, 91 Öğrenci ile Eğitim ve Öğretime başlamıştır. Okul binası kısa sürede ihtiyaca cevap veremediğinden 1994 – 1995 Eğitim Öğretim Yılında ikili eğitime geçmek zorunda kalmıştır."dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu