ANKARA’DA 2. EL SATIŞI YAPAN GALERİLERİN OTONOMİ’YE TAŞINMASI GEREK

‘’Modern kentleşmede önemli bir yer tutan OTONOMİ ve burada faaliyet gösteren esnafımız sonuna kadar desteklenmeli.’’

ANKARA’DA 2. EL SATIŞI YAPAN GALERİLERİN  OTONOMİ’YE TAŞINMASI GEREK
ANKARA’DA 2. EL SATIŞI YAPAN GALERİLERİN  OTONOMİ’YE TAŞINMASI GEREK Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 678 kez okundu.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, OTONOMİ esnafını ziyaret ederek projelerini anlattı. MASFED, BOD ve OTONOMİ Başkanı Aydın Erkoç tarafından ağırlanan Özhaseki, esnafın beklentilerini de dinledi.

 

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, bölge Belediye Başkan ve adayları ile birlikte kalabalık bir heyetle OTONOMİ'ye ziyarette bulundu. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, Başkan Yardımcıları Niyazi Berktaş, Mahmut Ulucan, yönetim kurulu üyeleri ve OTONOMİ esnafı tarafından karşılanan Özhaseki, birlikte yapılan kahvaltının ardından yönetim binasında ağırlandı. Özhaseki'ye Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık, Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz, Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş ve AK Parti İlçe Başkanları eşlik etti.

 

Toplantının açılış konuşması yapan Aydın Erkoç, ‘’MASFED'e kuruluş aşamasından itibaren verdiğiniz destekten ötürü müteşekkiriz. Bu destek, hem sektörümüz, hem ekonomimiz, hem de ülkemiz için çok önemlidir’’ diye konuştu.

Sektördeki gelişmelerden ve yaşanan zorluklardan da kısaca bahseden Erkoç, mesleğe bir standart getirilmesi ve ikinci el otomobil ticaretinin kayıtlı hale gelmesi için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Mesleki Yeterlilik Kanunu’nun önemine dikkat çeken Erkoç, ‘’Kanunumuz Ağustos ayında yürürlüğe girecek. Türkiye genelinde mesleki yeterlilik ile ilgili sınavlar yapıyoruz, inşallah Ağustos ayından sonra mesleki yeterliliği olmayan meslektaşımız kalmayacak. Bu mesleği yapan arkadaşlarımız notere gittiği zaman ehliyetini, yeterlilik belgesini gösterecek, olmayan da bu işi yapamayacak’’ diye konuştu. Türkiye genelinde 7 milyon aracın el değiştirdiğini ve yalnızca 1,5 milyonun kayıt altına alındığını ifade eden Erkoç  ‘’Bu kayıt dışılık ortadan kalktığı zaman Maliye Bakanlığı’nın kasasına minimum 2,5 milyar TL para girdisi ile beraber haksız rekabet de ortadan kalkacak’’ dedi.

Özhaseki: ‘’Modern kentleşmede önemli bir yer tutan OTONOMİ ve burada faaliyet gösteren esnafımız sonuna kadar desteklenmeli.’’

Toplantıda Ankara projelerinden bahseden Mehmet Özhaseki, şehirlerin canlı organizmalar olduğunu, bir ruhu olduğunu söyledi. Modern kentlerde her işin belli bir alanda yapılmasının artık bir zorunluluk olduğunu ifade eden Özhaseki ‘’Burada Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılan kendilerinin de desteklediği çok önemli bir eser ortaya koyuldu. Sizin de emeğinize sağlık, belediyelerimiz ve idarecilerimizin de desteğiyle çok güzel bir site yapmışsınız’’ diye konuştu.

Dışarıda kalanlar Otonomi’ye getirilmeli

Mehmet Özhaseki, kent içinde 2. el satışı yapan galerilerin de Otonomi’ye taşınması gerektiğini söyleyerek, “Dışarıda kalanların buraya getirilmesi lazım. Ben çıkmam, vaziyeti idare ederim, çaktırmam, belediyelerden ayarlarım gibi bir anlayış çirkin bir anlayış” dedi.

Otonomi’de Büyükşehir meclisinin geçtiğimiz Ocak ayında Sincan Çatalca caddesine komşu ada ve parsellerde ikinci el oto satışı yapan işyerlerinin açılmasına ilişkin kararını yeni öğrendiğini belirten Özhaseki, “İş başına geldiğimizde alır atarız o kararı, öyle bir şey yok arkadaşlar, içiniz rahat etsin.” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’