Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ARŞ. GÖR. MERT BEZCİOĞLU ANTARKTİKA EKİBİNE DAHİL OLDU

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kutup Araştırmaları Uyg-Ar Merkezi (PolRec) koordinasyonunda 2018’de ikincisi gerçekleştirilen İkinci Ulusal Antarktika Bilim Seferi’nde (TAE-II) görev yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Harita Mühendisliği 2016 yılı mezunu Arş. Gör. Mert Bezcioğlu, mezun-öğrenci buluşmaları kapsamında Mühendislik Fakültesine konuk oldu.

ARŞ. GÖR. MERT BEZCİOĞLU ANTARKTİKA EKİBİNE DAHİL OLDU
ARŞ. GÖR. MERT BEZCİOĞLU ANTARKTİKA EKİBİNE DAHİL OLDU Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 879 kez okundu.

Fakültenin konferans salonundaki söyleşiye; akademisyenler ve öğrenciler katılırken, Gebze Teknik Üniversitesinde (GTÜ) araştırma görevlisi olan Mert Bezcioğlu, “Kutup Araştırmaları Deneyimleri” başlıklı söyleşisinde; Antarktika’ya olan yolculuğu, yaşadığı doğal ortam ve karşılaştığı çeşitli zorluklar hakkında paylaşımlarda bulundu.

Söyleşi programında ayrıca Arş. Gör. Bezcioğlu; Antarktika kıtasında yürütücüsü olduğu “Yüksek Frekanslı Kinematik Hassas Konum Belirleme Yöntemi ve GLONASS Uydularının Katkısı: Antarktika Yarımadası Örnekleri” ve araştırmacı olarak yer aldığı “Antarktika Yarımadası ve Çevresi Çökelme Ortamlarındaki Güncel Sediment Özelliklerinin ve Dinamiklerinin Belirlenmesiyle Çevresel ve İklimsel Etkilerinin Araştırılması” projeleri hakkında katılımcıları aydınlattı.

OMÜ Harita Mühendisliği Bölümünden 2016 yılında mezun olan ve GTÜ Harita Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yapan Mert Bezcioğlu da bu kapsamda Antarktika’ya giden TAE-II ekibi arasında yer aldı. Bezcioğlu, Bulgaristan Antarktika Enstitüsünde yapılmış olan 2 aylık bilimsel çalışmalar kapsamında 2 farklı projede yürütücü ve araştırmacı olarak görev aldı. İlk defa GTÜ’den araştırmacı gönderilen projede, GTÜ Harita Mühendisliği Bölümünde gerçekleştirilen araştırmalara da veri sağlandı. Antarktika projesi ile Bezcioğlu, aynı zamanda küresel iklim değişikliği ve etkilerine yönelik farkındalık oluşturmak adına sosyal sorumluluk projelerine hem kıtada hem de ülkeye döndükten sonra destek vermeye devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!