Advert
Advert

ASTAŞ HOLDİNG H.KAYA AŞCI OMÜ ZİRAAT FAKÜLTESİNDE SUNUM YAPTI

Astaş Holding H.Kaya Aşcı Tarımdan Holding’e Uzanan Yaşamını Ziraat Fakültesi Öğrencileri İle Paylaştı

ASTAŞ HOLDİNG H.KAYA AŞCI OMÜ ZİRAAT FAKÜLTESİNDE SUNUM YAPTI
ASTAŞ HOLDİNG H.KAYA AŞCI OMÜ ZİRAAT FAKÜLTESİNDE SUNUM YAPTI
Bu içerik 6830 kez okundu.

Fidan dikiminin ardından OMÜ Ziraat Fakültesi Prof.Dr.Fahrettin Tosun salonuna geçen OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Demir, ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı,  öğretim görevlileri ve davetliler salonda bulunan öğrenciler tarafından alkışlarla karşılandı.

OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Demir onur konuğu Bafralı hayırsever işadamı ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı’nın özgeçmişi hakkında öğrencilere notlar aktardı.

ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı ise OMÜ Ziraat Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek onlara bazen duygulu, bazen de esprili hayat öyküsünden söz etti.

Aşcı,’’OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Demir buraya beni davet ederken son sınıf öğrencilerine hayat tecrübemi, yaşamımdan kesitler sunmamı istedi.

 

Geleceğimizi şekillendirecek olan yarınlarımızın teminatı gençlerimizin eğitilmesini ülkemizin bekası açısından bir ağacın yaşaması için ihtiyaç duyduğu hava ve su kadar önemli buluyoruz. İşte bu anlayış ve inançla merhum babamız Şevket Aşçı’nın arzu ve istekleri doğrultusun da Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne devrettiğimiz Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültemizi eğitime kazandırdık. Siz değerli öğrencilerimizle bir arada olmanın aynı zamanda heyecanını yaşadım.

Birde benim çok önem verdiğim bir konu var. Önceden bir dil bir insan derlerdi. Bende diyorum ki bir dil bin insan.

Dünya da  kiminle konuşsan İngilizce anlaşabiliyorsun. İngilizce biliyorlar. İngilizce dünya dili. Kaçınılmaz bir şekilde öğreneceğiz. Bir dil öğrenildimi diğer diller de öğreniliyor. Buna dikkat edin.’’dedi.

Aşcı öğrencilere ayrıca iş hayatı hakkında bilgiler verdikten sonra Tarladan Holding’e uzanan yaşamını öğrencilere anlattı.

 

Ve öğrenciler ASTAŞ HOLDİNG H.Kaya Aşcı’yı alkışlarla takdir etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzey Anadolu Fay Hattı' yakınındaki Samsun'da deprem riski
Kuzey Anadolu Fay Hattı' yakınındaki Samsun'da deprem riski
BNM CUP KARTON BARDAK İMALATI VE SATIŞI
BNM CUP KARTON BARDAK İMALATI VE SATIŞI