ATAKUM’DA EDEBİYAT RÜZGARI ESECEK

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Atakum Edebiyat Şenliği, 19 Ekim Cumartesi günü birbirinden önemli şair ve yazarların katılımıyla Atakum’da gerçekleşiyor Atakum Belediyesi’nin öncülüğünde, Samsun Gazeteciler Cemiyeti, Kuzey Kültür Evi, Edebiyat Nöbeti dergisi ve Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi’nin katkılarıylarıyla 1. Atakum Edebiyat Şenliği 19 Ekim Cumartesi günü 12:00-21:00 saatleri arasında Atakum Belediyesi Yalı Kafe'de yapılacak.

ATAKUM’DA EDEBİYAT RÜZGARI ESECEK
ATAKUM’DA EDEBİYAT RÜZGARI ESECEK Kızılırmak Gazetesi

ÖNEMLİ İSİMLER

Şenliğe sevilen şair Ahmet Telli, Sezai Sarıoğlu, Emin Şiir ve Şenol Morgül’ün yanı sıra Karadeniz Bölgesi'nden Kuzeyin Şairleri adı altında pek çok önemli isim katılıyor. Bir gün sürecek etkinlikte, “Yerelden yazmak, yerelden yayımlamak” başlığı altında bir de panel düzenlenerek, Anadolu’da yazın mücadelesi veren sanatçıların sorunları masaya yatırılacak.

 

KUZEYİN ŞAİRLERİ SAMSUN’DA

Şenlik, 19 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 12.00’de Nesli Koca’nın sunacağı Atakum 1. Edebiyat Şenliği Karadenizli şairlerin yer aldığı “Kuzeyin Şairleri” etkinliğiyle başlayacak şenlikte Bircan Çelik, Bülent Karslıoğlu, İrfan Yıldız Beşlioğlu,  Mustafa Sezer, Fatma Hatun Esen, Eylem Bayar, Salih Temiz, Hatice Tarkan Doğanay, Serdar Topaloğlu, Zekeriya Çavuşoğlu, Eftelya Koyuncu gibi şairler şiirlerini okuyacaklar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı