ATAKUM’DA HALUK LEVENT RÜZGARI ESTİ

Atakum, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda görülmemiş bir coşkuya ev sahipliği yaptı.

ATAKUM’DA HALUK LEVENT RÜZGARI ESTİ
ATAKUM’DA HALUK LEVENT RÜZGARI ESTİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 303 kez okundu.

. Her yaştan Atakumlu'nun Kent Meydanı'na akın ettiği günde Haluk Levent konseriyle Cumhuriyet coşkusu zirveye çıktı. Cumhuriyet’in, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine bıraktığı en büyük miras olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleri ve O’nun yoldaşları olarak açtığı yolda, gösterdiği hedefe, hiç durmadan yürüyeceğimize bir kez daha and içiyoruz. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın demokrasi!" dedi

Atakum Belediyesi, Cumhuriyet'in ilan edilişinin 96. yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atakum Kent Meydanı'nda gerçekleşen muhteşem bir organizasyonla kutladı. Atakumluların özlediği milli bayram kutlamasına Mahmut Baran İnşaat, Kuzeyman Toshiba, METS, MAFEN Eğitim Kurumları, Citymall, Medical Park ve FBM Estetik Tıp Merkezi iş birliğiyle imza atılan gece, DJ performansı ve halk oyunları gösterileriyle başladı. Her yaştan Atakumlu'nun bayrakları ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tişörtleriyle meydana akın ettiği gecede sahne alan Anadolu Rock müziğinin sevilen sesi Haluk Levent, Atakumlulara unutulmaz bir bayram yaşattı.

CUMHURİYET Cumhuriyet’in, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine bıraktığı en büyük miras olduğunun altını çizen Başkan Deveci, “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de 'Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.' diye ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bugünden 29 Ekim 1923’e baktığımızda açıkça görülmektedir ki;  Atatürk’ün gelecek nesillere hedef olarak gösterdiği çağdaş, uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimiyle kat ettiğimiz mesafe küçümsenemez. Cumhuriyet, bize her şeyden önce ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, bu konuda bazı aksaklıklar ve zaman zaman birileri tarafından başka yerlere çekme çabaları olsa da, laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir" diye konuştu.

 

HALUK LEVENT

BÜYÜLEDİ

Gecede sahne alan rock müziğin güçlü ismi Haluk Levent, Cumhuriyet bayramı coşkusunu doruklara taşıdı. Atakumlularla hep birlikte söylediği şarkılarla unutulmaz bir bayram kutlamasına imza atan Levent, zaman zaman sahneden inip kendisine ulaşmaya çalışan hayranlarının yanına giderek şarkılarını seslendirdi. Coşkunun gece boyunca sürdüğü konserde meydandaki kalabalık nedeniyle gurur duyduğunu söyleyen Levent, "Samsun'da en son 19 Mayıs'ta konser verdim. Beni her geldiğimde şımartıyorsunuz. Bu nasıl bir kalabalık, ben daha önce böyle bir şey görmedim. Çok önemli bir gün için şarkılarımızı söyleyeceğiz. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun" dedi.

 

İZMİR MARŞI'NI

BERABER SÖYLEDİLER

Levent, gecenin son şarkısı İzmir Marşı'nı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve eşi Av. Gülay Deveci ile sahnede beraber söyedi. Konser sonunda Kent Meydanı'nını hınca hınç dolduran Atakumlular sanatçıyı dakikalarca alkışlarken, Başkan Deveci Haluk Levent'e Atatürk Anıtı minyatürü, İlk Kıvılcım kitabı ve Türk bayrağı hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi