ATIKLAR ÇOCUKLAR İÇİN KODLAMA SINIFINA DÖNÜŞTÜ

Vodafone, karbon ayak izini küçültme hedefiyle başlattığı “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesini Türkiye geneline yaygınlaştırmayı sürdürüyor.Şirket, 18 ildeki 30 Bütünleşik Hizmet Merkezi’nde çalışanlarıntopladığı elektronik atıkları geri dönüştürerek Samsun İlkadım Kubilay İlkokulu’ndakodlama sınıfı açtı.Vodafone’un açtığıkodlama sınıfı, Samsun ve çevresinde kodlama öğrenmek isteyen tüm çocuklar tarafındanücretsiz kullanılabilecek.

ATIKLAR ÇOCUKLAR İÇİN KODLAMA SINIFINA DÖNÜŞTÜ
ATIKLAR ÇOCUKLAR İÇİN KODLAMA SINIFINA DÖNÜŞTÜ Kızılırmak Gazetesi

29 Ekim2019 –Daha iyi bir gelecek için herkesi birbirine bağlamayı hedefleyen Vodafone, tüm dünyada 2025 yılına kadar operasyonlarından kaynaklı çevresel etkiyi yarıya indirmek üzere çalışmalarına devam ediyor.Türkiye’de de elektronik atıkların geri dönüşümünü teşvik etmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla“Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesini başlatan Vodafone’un 18 ildeki 30 Bütünleşik Hizmet Merkezi’nde çalışanlar tarafından toplanan 330 kilo e-atık,lisanslı geri dönüşüm firması Akademi Çevretarafındangeri dönüştürüldü.Elde edilen gelirle Samsun İlkadım Kubilay İlkokulu’nda 10 bilgisayarlı bir kodlama sınıfı kuruldu. Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliği ile yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında hayata geçirilen kodlama sınıfında,Samsun ve çevresindeki tüm çocuklar eğitim alabilecek.

 

Samsun İlkadım Kubilay İlkokulu’nda düzenlenen açılış törenineVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süelde katıldı.

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel,şunları söyledi:

 

“Vodafone olarak, amaç odaklı bir şirket olmanın önemine inanıyoruz. Amacımız, insanları daha iyi bir gelecek için birbirine bağlamak. Bu bakış açısıyla, tüm dünyaya bir söz verdik; 2025 yılına kadar 1 milyar insanın hayatını iyileştireceğiz ve operasyonlarımızdan kaynaklı çevresel etkimizi yarıya indireceğiz.Türkiye’de de 2025 yılına kadar toplam sera gazı salımımızı %50 azaltmayı, tüm şebekemizi %100 yenilenebilir kaynaklardan enerjilendirmeyi ve elektronik atıkların %100’ünün geri dönüştürülmesini hedefliyoruz.Bu doğrultuda, çalışanlarımızı da dahil ederek elektronik atıkların geri dönüşümünü teşvik etmek ve bu konuda farkındalık yaratmak üzere ‘Bu Atıklar Kod Yazıyor’ projesini hayata geçirdik. Topladığımız elektronik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelirle okullara kodlama sınıfı kuruyoruz. İlk sınıfımızı Mardin’de açmıştık. Şimdi de Samsun’daİlkadım Kubilay İlkokulu’nda bir sınıf açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Sınıfımızın Samsun ve çevresindeki çocuklarımıza yeni ufuklar kazandırmasını diliyoruz. Vodafone olarak,herkes için daha iyi bir gelecek hedefiyle sürdürülebilirlik alanında değer katan çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı