Advert
Advert

ATO BAŞKANI BARAN OTONOMİ’YE ZİYARETTE BULUNDU

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve yönetimini OTONOMİ’de ağırladı.

ATO BAŞKANI BARAN OTONOMİ’YE ZİYARETTE BULUNDU
ATO BAŞKANI BARAN OTONOMİ’YE ZİYARETTE BULUNDU Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1195 kez okundu.

ATO Başkanı Baran: “Ankara, OTONOMİ gibi bir tesise sahip olduğu için çok şanslı.”

MASFED Başkanı Erkoç: “Örnek bir tesis olmanın yanı sıra OTONOMİ, araç ticaretini bir standarda kavuşturup kurumsallaştırdı; saygın, güvenilir bir mesleki faaliyet haline getirdi; sektörde yeni bir dönemi başlattı.”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve yönetimi, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ve ticaret merkezi olan OTONOMİ’yi ziyaret etti. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve Başkent Otomotivciler Derneği (BOD) Başkanı da olan OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç tarafından ağırlanan ATO Başkanı Baran, bu denli büyük ve gelişmiş bir tesisin Ankara’nın marka değeri açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, Meclis Başkan Vekili Süleyman Yolcu, Meclis Üyesi Olgun Aydın, Divan Katibi Yakup Özkılıç’ın da eşlik ettiği ziyarette ATO heyetine tesisleri gezdiren Erkoç, yönetim kurulu üyeleri ile beraber yenilen yemekten sonra OTONOMİ’nin kuruluş aşamasından bu yana yaşanan süreç hakkında bilgi vererek sürdürülen çalışmaları anlattı. Erkoç, projenin 2009’da başlayan fikri oluşumundan itibaren sektöre bir standart getirmek, olumsuz yargıları silerek güveni tesis etmek ve mesleğe saygınlık kazandırmak için çıkılan yolda bugün Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ve ticaret merkezini Ankara’ya kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

“Baran: OTONOMİ Ankara’mız için büyük şans. Her zaman yanlarındayız.”

ATO Başkanı Baran da böyle bir tesisin Ankara’ya kazandırılmış olmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek, “ OTONOMİ, Ankara için büyük şans. Bu tesis, Ankara’nın marka değerine büyük katkı sağlıyor. Biz de Ankara’mıza, ülkemize böylesine katkı sunan arkadaşlarımızın her daim yanındayız” diye konuştu.

“OTONOMİ hızla büyümeye devam ediyor”

OTONOMİ inşaatının 2016 yılında tamamlanmasıyla, Türkiye’de oldukça zor olan bu iddialı projeyi tamamıyla güç birliği ve kendi öz kaynakları ile gerçekleştirdiklerinin altını çizen Erkoç, şunları anlattı:

 “500 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen OTONOMİ, Kasım 2016 başında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Bugün gelinen noktada sektörde güven tesis eden ve tüm işlemlerin aynı yerde gerçekleştirildiği ve örnek teşkil eden merkez, yakında hayata geçecek 2. Etabı ve yanı başındaki arsanın da değerlendirilmesiyle sürekli sayısı artan yeni işyerleri ve bünyesine kattığı önemli markalar ile büyümesini de hızla sürdürüyor. Şu anda 500’ün üzerinde işyeri barındıran tesislerde çalışan sayısının da artmasıyla bölge için de önemli bir istihdam sağlamış bulunuyor.

“Ankara, sektörün de Başkenti oldu”

OTONOMİ’nin faaliyete geçişiyle birlikte otomotiv piyasasında yeni bir dönemi başlattığını ve Ankara’yı sektörün de Başkenti yaptığını vurgulayan Erkoç, “OTONOMİ, motorlu araç ticaretini bir standarda kavuşturarak kurumsallaştırma yanında saygın, güvenilir bir mesleki faaliyet haline getirmeye ve aynı zamanda Ankara ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya başladı. Şehir içindeki galerilerin taşınması ve showroomların faaliyetine başlamasıyla Türkiye’nin dört bir yanından alıcı ve satıcıların ilk uğrak yerleri oldu. Buradaki noter ve ilk banka şubesinin de faaliyete geçmesiyle birlikte, araç alım satımları hızla arttı, canlı bir piyasa oluştu. Böylece vatandaşların zengin marka ve fiyat seçeneklerini değerlendirerek ihtiyaç duyduğu aracı tüm yasal işlemlerini aynı yerde gerçekleştirip, testleri yapılmış biçimde ve OTONOMİ garantisiyle satın alabildiği yeni dönem başlamış oldu. Market, kafe, restoranlar gibi bazı hizmet birimlerinin de yer almasıyla de sosyal anlamda da hızlı bir gelişim devam ederken vatandaşlar tüm ihtiyaçlarını burada karşılayabilir hale geldi. Ayrıca “otonomi.com” web sitesinin de hayata geçmesiyle Otonomi’nin portföyündeki tüm satılık araç bilgilerine artık, www.otonomi.com adresinden ulaşılabiliyor.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!