Advert

BAFRA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AĞAÇ DİKTİ

Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi; bir ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Okulun internet sayfasından yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle :

BAFRA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AĞAÇ DİKTİ
BAFRA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AĞAÇ DİKTİ Kızılırmak Gazetesi
Advert

" Okulumuzda yürütülen e Twinning projeleri Öğrenci Koçluğu ve The Value of Values ( Değerlerin Değeri ) kapsamında, 25 öğrenci ile birlikte, geleceğe nefes olabilmek adına biz de ağaç dikme etkinliğine katıldık.

 Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi e Twinning Öğrenci Koçluğu ve " The Value Of Values " ( Değerlerin Değeri ) projeleri kapsamında; okulumuzun İngilizce öğretmeni Şule Murtezaoğlu, Rehberlik öğretmeni Mehtap Akgül, Okul Müdürü Recai Oruç ve 25 öğrenci ile ağaç dikimi gerçekleştirerek doğaya katkıda bulunmuşlardır. Doğanın bize cömertçe verdiği hediyeleri düşünürsek bizim de ona karşılığını vermemiz gerekir. Doğaya verilebilecek en güzel hediye ağaç dikmektir.

Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyüyüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli görevlerden biridir.

Yaşamımızın devam etmesi için gerekli olan oksijenin büyük bir bölümünü ormanlar sağlar. Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir çam ağacı, 40 kişinin bir saatte havaya verdiği karbondioksiti 1 saatte oksijene dönüştürür. 1 hektar çam ormanı yılda 30 ton oksijen üretir.

Ormanlar sadece oksijen kaynağı değildir. Ormanlar erozyonu, kuraklığı önler, dalından, yaprağından, gövdesinden birçok ürün elde edilir, kökleriyle su tutarak sellerin oluşmasını engeller, gürültüyü azaltır, beden ve ruh sağlığımız üzerine olumlu etkileri vardır. Bütün bu faydaları düşündüğümüzde ormanları korumanın ve ağaç dikmenin önemini daha iyi anlayabiliriz.

Çevremizde ormanlık alanların oluşturulması için ağaç dikim çalışmaları giderek artıyor. Hemen en yakın bölgeye gidip bir fidan dikebilir, bu kutsal göreve çocuğunuzla birlikte eşlik edebilir ve tertemiz bir hava için katkıda bulunabilirsiniz. Sadece tek bir fidan bile dikerek yeni bir yaşamın başlangıcını sağlayabilirsiniz.

 

Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve  öğrencilerimize teşekkür ederiz. "dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyada bir benzeri olmayan köy: “Ambarköy”
Dünyada bir benzeri olmayan köy: “Ambarköy”
Atık çuvaldan üretilen fındık sepetleri, hasat zamanında rağbet görüyor
Atık çuvaldan üretilen fındık sepetleri, hasat zamanında rağbet görüyor