Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAFRA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTI YAPTI

Bafra Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantısının 1. oturumunu gerçekleştirdi.

 BAFRA BELEDİYE MECLİSİ  TOPLANTI YAPTI
 BAFRA BELEDİYE MECLİSİ  TOPLANTI YAPTI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1469 kez okundu.

Bafra Belediyesi Ali Kale Turistik Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantının gündemi şu maddelerden oluştu:

 

1-Bafra Belediye Meclisi’nin 06.04.2018 tarihli olağan Nisan toplantısına ait gündemin oylanması.

2-İmar Komisyonu Raporu'nun görüşülmesi.

3-Belediye Encümeni 3 üyesinin seçimi.

4-Plan ve Bütçe, İmar ve Tarife Komisyonlarının seçimi.

5-Belediye Başkanlığı’na ait Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi.

6-Gelen evrak ve dilekçelerin görüşülmesi.

 

Belediye Meclisi’nin gündem maddeleri arasında yer alan Belediye Encümeni 3 üyesinin seçimi yapıldı. Daha sonra Plan ve Bütçe, İmar ve Tarife Komisyonları yapılarak üyeler seçildi.

 

Yapılan seçime göre Belediye Encümen Üyeliklerine Ali Kale, Salih Helvacı, Faruk Ayran, Plan ve Bütçe Komisyonu’na İnci Varış, Ramazan Çotur, Hakan Aytünür, İmar Komisyonu’na H. Yavuz Ataseven, Tevfik Türken, Soner Taş, Tarife Komisyonu’na Erdal Doğan, Şaban Deniz, Arif Satılmış, Hukuk Komisyonu’na Hatice Şeker, Kemal Şenocak ve Osman Balakçı seçildi.

 

Seçimlerin ardından Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Başkanlığı’na ait Faaliyet Raporunu okudu.

 

Başkan Şahin Faaliyet Raporu konuşmasında şunları söyledi:

 

“Çok Değerli meclis üyelerimiz,

 Saygıdeğer Basın Mensupları.

 

Hem 2017 yılını hem de geneli kapsayacak şekilde sizlerle Bafra Belediyesi olarak yaptığımız önemli faaliyetlerimizi paylaşmak ve bilgilerinize sunmak istiyorum.

 

Değerli arkadaşlar,

2017 yılı içerisinde;Belediye Caddesi, kadı çeşmesi aralığı ve tekel caddesinde baskı beton yol ve kaldırım çalışmalarını başlattık. İlk etabını ise 2018 yılı içerisinde tamamladık.

 

2017 yılı içerisinde;Yaşlılar lokali,Bilgi ve teknoloji evi,Turizm ve enformasyon ofisi,Bafra belediyesi Meslek Kursları Merkezi,Kent Ormanı,Kırsal Kalkınma Merkezi,Sanat Kursları,Engelli koordinasyon merkezi ve engelli ulaşım aracı,Cumhuriyet Meydanı, Bayanlar için sağlıklı yaşam etkinlikleriProjelerimizi başlattık. Bunlardan Bilgi ve teknoloji evi, Engelli Koordinasyon merkezimizi açtık. Bayanlar için sağlıklı yaşam etkinlikleri kapsamında 350 bayan kardeşimize hizmet ediyoruz.Engelli ulaşım aracımız hizmete girdi. Engellilerimizi hastane ve sosyal faaliyetlere getirmede yoğun olarak çalışıyor.Meslek edindirme kurslarımız ilk kursuna başladı. 15 bayan kardeşimiz yöresel yemekler kursu almaktadır.Cumhuriyet meydanımızı yenileme çalışmalarını ise tamamladık.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER

192 insanımıza sanat kurs vermekteyiz. Çocuk tiyatromuzu kurduk. İlk oyununu 2018 yılında sahneledi.  Okullarımızda tiyatrolar ve çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetler verdik. Muhtarlarımıza, şehit aileleri derneğimize ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarımız için başta Çanakkale şehitliği olmak üzere geziler düzenledik.  Sayın Nevalka Baş hanımefendinin hibe ettiği binada Hüseyin Baş Hacıbaşoğlu Kültür ve sanat merkezini kurduk. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.Bafra Belediyesi olarak İŞ-Kur ile işbirliği halinde Mesleki eğitim kursu ve engellilere girişimcilik kursu verdik. Meslek sahibi olmaları sağladık. Çeşitli konferans, seminer ve eğitim çalışmaları düzenledik.  Sele sepet şenlikleri, kapıkaya festivali, Hıdırallez şenlikleri, sünnet şölenleri başta olmak üzere sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi devam ettirdik.Spor kulüplerimize malzeme ve ulaşım yardımı yaptık.’’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!