Advert

BAFRA FEN LİSESİ FUTSAL TURNUVASI DÜZENLEDİ

Bafra' nın başarılı ve köklü okullarından biri olan Bafra Fen Lisesi; Sınıflar arası Futsal Turnuvası düzenledi. Okulun internet sayfasından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle :

BAFRA FEN LİSESİ FUTSAL TURNUVASI DÜZENLEDİ
BAFRA FEN LİSESİ FUTSAL TURNUVASI DÜZENLEDİ Kızılırmak Gazetesi

" Okulumuzda düzenlediğimiz Sınıflar arası Futsal Turnuvası' na, tüm sınıfların katılımı sağlanmıştır.

Bu amaçla; 16 takımlı eleme usulü ile oynanan maçlar sonucunda, 12- D sınıfı Birinci, 11- C Sınıfı ikinci olmuştur.

Yarı Final oynayan 9- D ve 12- A sınıfları  Üçüncü olarak turnuvayı tamamlamışlardır.

 Turnuva' da oynayan, tribünde arkadaşlarını destekleyen tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür eder, dereceye giren tüm takımlar kutlarız. Salon futbolu olarak bilinen futsal, her ne kadar futbola benzese de kuralları yönünden futboldan ayrılmaktadır. Saha ölçülerinden oyuncu sayısına, penaltı vuruşlarından kırmızı kart cezasına, hakemlerden oyuncu değişikliklerine kadar kendine özgü kuralları olan bir spordur. Futsal nedir diye sporun tarihine baktığımızda, futsalın geçmişinin 1930 senesine kadar uzandığını görmekteyiz. O dönemlerde Juan Carlos Cariani tarafından futbolun beşer oyuncudan oluşan bir çeşidini açık ya da kapalı salonlarda oynatılmaya başlanması, futsalın da şekillenmesini sağlamıştır.1930’lu yıllarda temelleri atılan futsal, günümüzde FIFA bünyesinde bulunan ve dünya şampiyonası düzenlenen bir spordur. Salon sporu olması nedeniyle futsal daha çok tekniğe dayalı bir spor olarak ön plana çıkmaktadır. İlk uluslararası şampiyona olan Güney Amerika Şampiyonası, 1965 yılında düzenlenmiş ve bu ilk kupayı Paraguay kazanmıştır. Daha sonra 1989 yılına kadar Güney Amerika’da düzenlenen 10 şampiyonayı da Brezilya kazanma başarısı göstermiştir.

Futsal, 1989 yılında FIFA bünyesine alındıktan sonra dünya şampiyonaları da FIFA çatısı altında düzenlenmeye başlandı. 1989 senesinde FIFA tarafından düzenlenen ilk dünya şampiyonasını kazanan Brezilya, bu kupayı 5 kez kazanma başarısını göstermiştir. 2000 ve 2004 yıllarında İspanya, 2016 yılında ise Arjantin dünya şampiyonu olmuştur. "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orduspor efsanesi yeniden doğuyor
Orduspor efsanesi yeniden doğuyor
Atakum Belediyesi’nden KADES’e tanıtım desteği
Atakum Belediyesi’nden KADES’e tanıtım desteği