BAFRA FEN LİSESİ' NDE TATBİKAT DÜZENLENDİ

Bafra Fen Lisesi' nde; Dünya Afet ve Azaltma Günü dolayısıyla, saat 12.15 ve 16.30 saatleri arasında; okulun Kız ve Erkek Pansiyonu'nda, İkaz-Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı yapılmıştır. Tatbikatla Sivil Savunmanın önemini kavramak ve kavratmak amaçlanmıştır.

 BAFRA FEN LİSESİ' NDE TATBİKAT DÜZENLENDİ
 BAFRA FEN LİSESİ' NDE TATBİKAT DÜZENLENDİ Kızılırmak Gazetesi

Bu amaçla Bafra Fen Lisesi internet sayfasından yapılan açıklamalar şöyle ,

" Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün söylediği gibi " Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur. "

Siren sesiyle tüm idareciler, öğretmenler, okul personeli ve öğrenciler acil çıkışları kullanarak en kısa sürede tahliyeyi vukuatsız olarak tamamlamışlardır.

Tahliye sonrası Okul Müdürümüz Kadir ALBAYRAK; okul bahçesinde tüm okul toplumuna hitap ederek " Dünya Afet ve Azaltma Gününün Anlam ve Önemi " üzerine bir konuşma yapmış ve " Personel Tahliye Tatbikatı ‘nı değerlendirmiştir.

Tahliye sonucunda; öğrencilerimiz ve tüm personel, herhangi bir acil durumda, acil çıkışları kullanarak en kısa sürede sağlıklı ve güvenli bir şekilde tahliyenin gerçekleştirilmesi gerektiğini uygulamalı olarak göstermiştir.

Böylece Sivil Savunma' nın gereği ve önemi bir kez daha vurgulanmıştır.

Tatbikatımıza katılan ve gerekli hassasiyeti gösteren tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 " SİVİL SAVUNMA; öz savunmamızdır, katılınız!.."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu