BAFRA HAK ETTİĞİ ECZACILIK FAKÜLTESİNİ KAZANDI

Bafra İşletme Fakültesinin yapılmasından sonra gündeme gelen eczacılık fakültesinin Bafra'ya verilmesi uygun görüldü.

 BAFRA HAK ETTİĞİ ECZACILIK FAKÜLTESİNİ KAZANDI
 BAFRA HAK ETTİĞİ ECZACILIK FAKÜLTESİNİ KAZANDI Kızılırmak Gazetesi

Bafra Fevziye Arslan İşletme fakültesi konferans salonunda yapılan toplantıda bir konuşma yapan Samsun OMÜ Rektörü Prof.Dr.Sait Bilgiç yaptı.

 

Bilgiç ,"Eczacılık fakültesi üniversitemizin 19. fakültesi olarak Bafra'mızın da geleceğinin daha sağlam zeminde olabilmesi adına istişarelerde bulunduk. Eczacılık fakültemizin Bafra'mız da güçlü bir şekilde var olması ve gelecekte de Türkiye'de ki eczacılık fakülteleri arasında sayılı bir eczacılık fakülte olması için neler yapılması gerektiği hususunda görüş alışverişinde bulunduk.  İnşallah Bafra'da ki eczacılık fakültesi sadece eğitim öğretimle meşgul olan bir fakülte değil daha çok araştırmasıyla  öne çıkan ve Türkiye'nin ilaç sanayisinde ki önemli bilgilerin üretileceği bir merkez haline getirilmesi için çalışmalar sürdürüyoruz." dedi.

 

Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı,

"Bugün uzunca bir süredir kamuoyunu meşgul eden güzel bir çalışmanın sonucunu açıklamak için sizlerle beraberiz.  Bizler Türkiye'de sayılı eczacılık fakültelerinin arasına nasıl girilebilir bunun çalışmasını yapıyoruz. Bafra tüm dünyaya maal olmuş en büyük ovalardan bir tanesi büyük avantajlarımız var inşallah  bu eczacılık fakültesi buraya kurulmasıyla birlikte Bafralı hemşerilerimizle birlikte bunu daha ileriye taşıyacağız.’’diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,’’Eczacılık fakültesini Bafra'mıza getiren başta Arslan ailesine, sayın Samsun Milletvekilimiz Av. Orhan Kırcalı'ya çok teşekkür ederiz. Bundan sonra Bafralılara çok iş düşecek inşallah en kısa zaman da eczacılık fakültemiz yapılarak Bafra'mıza kazandırılacak." dedi.

 

Fakülte Bağışçı ailesi adına konuşan Ecz. Saffet Arslan, ‘’Geç olmadı ama bizim tabirimizle biraz güç oldu. Arslan ailesi olarak öncelik bu sevincimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kazandığımızı kazandığımız topraklara, bir vefa borcu olarak geri vermek Arslan ailesi olarak onurumuzu teşkil etti. Bu zamana kadar, biz bu küçücük hayrı yaparken sadece bir tuğla koyduk. Çünkü önümüzde o kadar güzel bir proje var ki Türkiye'de hatırı sayılı Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı Bafra eczacılık fakültesi ilerde çok büyük bir kapasiteyle çalışacak. biz Arslan ailesi olarak inanıyoruz ki  daha çok yolumuz var. Bunu biz aile olarak taahhüt ettiğimiz şeyleri yerine getireceğiz ama Bafra'nın da burada bize katkı ve yardımcı olmasını rica ediyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı