BAFRA KALAYCILI KÖYÜ DERNEĞİ BAŞKANI AYHAN ÇAKIR, ‘’GELENEKLERİMİZİ SOSYAL FAALİYETLER İÇERİSİNDE YAŞATIYORUZ’’

İstanbul’da hemşehri dernekleri yaptıkları faaliyetlerle birlik ve beraberlik mesajları vermeye devam ediyorlar.

BAFRA KALAYCILI KÖYÜ DERNEĞİ BAŞKANI AYHAN ÇAKIR,  ‘’GELENEKLERİMİZİ  SOSYAL FAALİYETLER İÇERİSİNDE YAŞATIYORUZ’’
BAFRA KALAYCILI KÖYÜ DERNEĞİ BAŞKANI AYHAN ÇAKIR,  ‘’GELENEKLERİMİZİ  SOSYAL FAALİYETLER İÇERİSİNDE YAŞATIYORUZ’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1255 kez okundu.

Bunlardan bir tanesi ise İstanbul Bafra Dernekler Federasyonuna (BADEF’e) bağlı İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneği.

İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneği 2019 yılının ilk toplantısını dernek binasında kahvaltılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Kahvaltının peşinden bir konuşma yapan İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneği Başkanı Ayhan Çakır,’’2019 yılının ilk toplantısına Yönetimimizden ve  Üyelerimizden  Cihan Kurtbay, Levent Baştürk, Beyzat  Kurtbay ,Sabit Okutan ,Süleyman Ay,  Hasan Baştürk, Temel Kurtbay,  Numan Biloğlu  ,Metin Çakır ,Mesut Baştürk, Fevzi Çakmak,  Şafak Çakır,Aytekin Çakır ,Nevzat Bilgiç ,Ekrem Yüksel katılarak istişarede  bulundular.

İstanbul Bafra Çetinkayalılar Derneği Onursal Başkanı Ahmet Çelik ve yönetim kurulu üyesi Mahmut Turan da İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneğinin toplantısında onur konuğumuz oldular.

İstanbul Bafra Dernekleri Federasyonuna (BADEF)’e bağlı İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneğimiz 01-01-2017 tarihinde İstanbul Bayrampaşa ilçesi Kartaltepe Mahallesi Cicoz Yolu Caddesi numara 144/B’de Bafra Kalaycılı Köyü sevdalıları tarafından kuruldu.

Bafra Kalaycılı Köylüleri ilk olarak 40 yıl önce İstanbul’a gurbet ele gelerek çoğunluk Bayrampaşa İlçesine ve diğer ilçelere dağılmıştır. Bir gurbet yaşamı başlamıştır.

Bizlerde İstanbul Bafra Dernekleri Federasyonuna (BADEF)’e bağlı İstanbul Bafra Kalaycılı Köyü Derneği olarak bu oluşumu sağlamamızın nedeni İstanbul ve civarında Bafra Kalaycılı köylülerini bir araya getirmek, iyi ve acılı günlerinde yanlarında olmaktır. Gelenek ve Kültürümüzü sosyal faaliyetler içerisinde paylaşmaktır.’’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’