BAFRA MUSIKİ CEMİYETİ ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ

Bafra' nın köklü kuruluşlarından biri olan ve bugüne kadar verdiği sayısız konserlerle musıkiseverlerin gönlünde haklı bir yer edinen Bafra Mûsıki Cemiyeti, yeni sezonda çalışmalarına hız verdi.

 BAFRA MUSIKİ CEMİYETİ ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ
 BAFRA MUSIKİ CEMİYETİ ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ Kızılırmak Gazetesi

Bafra Gazipaşa Mahalesi' nde; " Papazın Evi " olarak bilien binada, haftanın 2 günü ( Pazartesi- Perşembe ) akşamları çalışan Bafra Musıki Cemiyeti TSM Koro Şefi ve besteci Celalettin Demir şöyle dedi:

" Yeni mûsıki sezonunda yeni, yepyeni ve günümüze kadar gelmiş klâsik eserlerden oluşan , zengin ve kaiteli bir repetuvar ile musıkiseverlerin karşısına çıkabilmek için; şimdiden, tam kadro halinde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Amacımız; geçmişte olduğu gibi bugün de; bu güzel musıkimzi, sanat müziğimizi lâyıkıyla temsil ve ifade edebilmek, yeni ve genç nesillere de mûsıkimizi sevdirebilektir. Zaten yurt genelinde; aşağı-yukarı her  bir ilçe ve ilde mevcut olan mûsıki cemiyetlerimiz, gerek sanat gerekse de Halk müziği koroları hizmet vermeye devam etmektedir.

Bizler de Bafra Mûsıki Cemiyeti olarak; bu konuda bize düşen görev ve sorumluluklarımızın farkındayız ve bu amaçla repertuvar ve konser gibi çalışmalara; en iyi ve güzel biçimde, koro mensubu arkadaşlarımızla; ses ve saz olarak devam ediyoruz. Teşekkürler. "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı