Bafra Ovasın da Anarşit Domates ve Salçalık Kapya Biber Toprakla Buluştu

SAMSUN'UN Bafra ilçesinde bu sene 75 ile 80 bin dekar alanda yapılan Yazlık Sebze Ekimi ürünlerinde Anarşit Domates ile Kapya Salçalık Biber ekimi Üreticiler tarafından yapılmaya başlandı.

Bafra Ovasın da Anarşit Domates ve  Salçalık Kapya  Biber Toprakla Buluştu
Bafra Ovasın da Anarşit Domates ve  Salçalık Kapya  Biber Toprakla Buluştu Kızılırmak Gazetesi

Bafra'ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Ovanın verimli topraklarından olan Koşuköyü mahallesinde Üreticilik yapan 52 yaşındaki İzzettin Karadeniz, yeni tip korona ( kovit 19 ) bulaşıcı virüse karşı alınan önlemler ile tedbirler kapsamın da tarlalarımız çalıştırmış olduğumuz mevsimlik işcilerimizin ve vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek sosyal mesafeye koruyarak, maske takarak bu yıl yaklaşık 5 dönüm Anarşit domates ile 11 dönüm Salçalık Kapya biberin ekimini gerçekleştirerek toprakla buluşturduk.

Karadeniz, Bafra Ovasında bu yıl 75 ile 80 Bin dekar alanda Yaz Sebze Ekimi Üreticiler tarafından başlandı,  bunun 20 Bin dekarı ise Salçalık Kapya Biber alırken diğerlerini Domates - Sivri Acı - Tatlı Biber - Patlıcan ve diğer yazlık ürünler aldı.

Karadeniz, bu yıl 5 dönüm Anarşit Domatesi ekimi yaparken Ağustos ayında hasatına başlayacağız. Anarşit domatesizinden dönüm başı 6 tonda almayı hesap ediyoruz, buda oluyor ki  sene sonu 30 ton Anarşit domatesi hasat etmiş olacağız. Fiyat konusunda inşallah istediğimiz fiyat olur, en az 1 TL'den gitmesi lazım ki harcamış olduğumuz emeklerin karşılığını alalım dedi.

Karadeniz, 11 dönüm Salçalık Kapya biberden ise dönüm başı 5 tondan yıl sonu 60 tona yakın hasat etmiş olacağız.
İnşallah Ağustus ayının sonlarına doğru Salçalık Kapya Biberin de hasatına başlamış olacağız. Bu da oluyor ki hem Anarşit Domatesi ve Salçalık Kapya Biber Ürünlerimizi  de Ağustos ayı içinde vatandaşlarımızla buluşturacağız. Umudumuz yıl sonu hasatlarından iyi tarım altında yaptığımız Ürünlerimizden istediğimiz taban fiyatını alırız şeklinde ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı