BAFRA ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI MÜMİNE ERSİN,‘’ ATATÜRK MİLLİ MÜCADELE RUHUNU GENÇLİĞİMİZE EMANET ETMİŞTİR’’

Bafra Şehit Aileleri Ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

BAFRA ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI MÜMİNE ERSİN,‘’ ATATÜRK  MİLLİ MÜCADELE RUHUNU GENÇLİĞİMİZE EMANET ETMİŞTİR’’
BAFRA ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI MÜMİNE ERSİN,‘’ ATATÜRK  MİLLİ MÜCADELE RUHUNU GENÇLİĞİMİZE EMANET ETMİŞTİR’’

Ersin açıklamasında,’’Ülkenin içinde bulunduğu duruma umutsuz bakmayarak, "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün 19 Mayıs 1919 tarihinde  Samsun'da yaktığı hürriyet meşalesiyle bütün ülkeye ve milletimize yansıyan ve yayılan  büyük mücadelenin 98 yılını her gün ocaklarımıza düşen şehit ateşinden dolayı buruk bir şekilde kutluyoruz.

Ulu Önder  Atatürk; Türk Milletinin bağımsızlığı için millet  ve toprak bütünlüğüne el uzatanlara karşı  şahlanışının sembolü olan bu önemli günü geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan ederek Türk gençlerine duyduğu güveni ve beklentilerini şu sözleri ile ifade etmiştir.

“Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz... Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs ile başlayan milli mücadele ruhunu gençliğimize emanet eden, Anadolu topraklarını yeniden vatan yapan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarını ve  isimsiz  kahramanlarımızı vatanımızın bekasını sürdürmek uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk gençliğinin bayramını  kutluyoruz.’’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu