BAFRA ŞEHİT ERKUT YILMAZ MTAL MÜZELERE GEZİ DÜZENLEDİ

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,''Samsun Turizm Elçisiyim''projesi kapsamında 5. gezilerini Bafra Belediyesinden temin edilen araçla 25 öğrenci 3 öğretmenle birlikte Bafra Müzesi, Bafra Tütün Müzesi, Alaçam Mübadele Müzesi ve Yakakent ilçesine gezi düzenledi.

BAFRA ŞEHİT ERKUT YILMAZ MTAL MÜZELERE GEZİ DÜZENLEDİ
BAFRA ŞEHİT ERKUT YILMAZ MTAL MÜZELERE GEZİ DÜZENLEDİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1400 kez okundu.

Proje kapsamında Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Nebiyan Dağı, Çarşamba ve Ayvacık ilçeleri, Ladik Akdağ Kayak Merkezi gezisinden sonra Bafra-Alaçam müzeleri ve Yakakent ilçesi programa dahil edildi.

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerinin yaşadığı şehrin kültürel miraslarını, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanımaları amacıyla ''Samsun Turizm Elçisiyim'' projesi yürütmekte ve plan dahilinde Samsun'un tarihi ve coğrafi önemi olan yerleriziyaret ederek, öğrencilerine Samsun’u tarihi ve kültürel değerleriyle tanımalarına olanak sağlıyor.

Proje danışmanı Selim Aksar gezi hakkında bilgilendirme yaptı. Alınan bilgiye göre ilk olarak Bafra Müzesine gidilerek Müze görevlisi Kadir Bayrakçı rehberliğinde bilgi alındı. Ardından Tütün Müzesine geçildi. Müze sorumlusu Makbule Korkut’ dan müze hakkında bilgi alındı. Sonrasında Alaçam ilçesine geçildi. Mübadele Müzesinin gezilmesinden sonra Alaçam Öğretmenevinde öğle yemeği yenildi ve Alaçamsahili gezildi. Yakakent sahilinin gezilmesinden sonra Bafra’ya geri dönüldü. Samsun Turizm haritasında çektikleri fotoğrafların yer alması için fotoğraf çeken öğrenciler geziden oldukça mutlu ayrıldılar. Gezilerin Haziran ayına kadar süreceğini amaçlarının Samsun’u tanımak ve tanıtmak olduğunu, Samsun Turizm Haritasını çıkaracaklarını belirterek Ayrıca Bafra Belediyesine ve müze yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’