Advert
Advert

BAFRA’DA 10 YENİ PROJE DAHA START ALDI

Bafra Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Doğal gaz geçen bölgeler, dış mahaller ve yeni mahalle köylerde yapılan asfalt, kaldırım ve beton yol çalışmalarından sonra ilçe merkezinde baskı beton yol ve kaldırım çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

BAFRA’DA 10 YENİ PROJE DAHA START ALDI
BAFRA’DA 10 YENİ PROJE DAHA START ALDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1381 kez okundu.

Belediye Caddesi, Kadı Çeşmesi aralığı ve Tekel Caddesinde ki çalışmalar, Yaşar Doğu ve Alaçam Caddesi’nde de sürecek. Tekel Caddesi’nde yapılan aydınlatma çalışmaları ile Cumhuriyet Meydanı’nın tamamen yenilenmesi vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı. Vatandaşlar çektikleri resimleri sosyal meydana paylaşmaya başladı. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra’yı 2023 yılına hazırladıklarını ifade ederek şunları söyledi “İlçemiz için ortak akıl ile 5 ana hedef belirledik. Bunlar Tarım, Sanayi, Eğitim, Turizm ve Kentleşmedir. Bu hedeflerimiz ile Bafra’mızı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği Cumhuriyetimizin 100.kuruluş yılı olan 2023 yılına hazırlamaktayız. 2023 yılında Bafra olarak Karma ve Medikal Organize Sanayi Bölgesi’ni tamamlayarak sanayi, Yeni sebze ve Meyve Toptancı Hali, Sera OSB ve Tarım Tekno Parkı ile tarım, Bafra Kızılırmak Üniversitesi ile üniversite, turizm alt yapısını tamamlayarak Turizm şehri olacağız. Sosyal donatılarımız, Kızılırmak sedde projesi, ulaşım, yeni otogar, kültür merkezi, BAKDEM, kent ormanları ve yeni yeşil alanları ile kentleşme hedefine tamamen ulaşmış bir şehir haline geleceğiz. Bu konularda önemli adımlar attık. Atmaya da devam ediyoruz.”

10 YENİ PROJEYE BAŞLANDI

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin 5 Ana hedefe yönelik 10 önemli proje ve hizmet için şu müjdeleri verdi: “Bir kısmını başladığımız ve bir kısmının hazırlıklarını da kısa bir süre sonra tamamlamış olacağımız 10 projemiz bulunmaktadır. Bu 10 proje ve hizmetimiz sağlık, eğitim, dezavantajlı kesimler, sosyal hayat, bilgi, turizm, tarım ve istihdam alanlarında olacaktır. Bu proje ve hizmetler ile yaşlılarımıza, bayan kardeşlerimize, çiftçilerimize, öğrencilerimize, engellilerimize ve meslek sahibi olmak isteyen insanlarımıza önemli katkılar sağlayacaktır. 10 proje ve hizmetimiz içerisinde bulunan kent ormanları toplumlara estetik, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik faydalar sağlamaktadır. Bunu ilçemize kazandıracağız. Bu ilk çalışmamızdan sonra ise daha kapsamlı Kent Ormanı uygulamalarını yaygınlaştırarak gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz. Kent ormanı kurma çalışmalarımıza başladık. 

PROJELER BİTME AŞAMASINA GELDİ

Başkan Şahin, Bilgi ve Teknoloji Evi’nin bitmek üzere olduğunu söyledi. Başkan Şahin, projeler hakkında şu bilgileri verdi: “Bafra Belediyesi olarak Bilgi ve Teknoloji Evi ile çocuklarımızın sokağın olumsuz ortamından etkilenmelerini önlemek istiyoruz. Çocuklarımızın güvenli ve kontrollü bir ortamda, ders çalışmalarını; kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını; boş vakitlerini yararlı bir şekilde değerlendirmelerini, sosyal alanda yeteneklerini geliştirebilmelerini sağlamak istiyoruz. Buna katkı yapmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun tüm kesimleri için  “Bir belediyeden daha fazlası var” anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlayış ile devam eden çalışmalarımızdan Kırsal Kalkınma Merkezi, Turizm Enformasyon Ofisi, İkinci Bahar Lokali ve kısa adı BAMEK olan Bafra Belediyesi Meslek Edindirme Kursları projelerimizin bina inşaatları tamamlanmak üzere. Cumhuriyet Meydanımızı yeniledik. 350 Bayan kardeşimizin faydalandığı Sağlıklı Yaşam etkinliklerimiz başladı. Baskı Beton Yol ve kaldırım çalışmalarımız ise sürüyor. Ayrıca 192 sanatseverimize Bafra Belediyesi konservatuvarımızda sanat kurslarımız devam ediyor.’’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI