Bafra'da Berberlere Zabıta Ekiplerince Uyarılar Yapıldı

Dünya da toplam 200 Ülkede devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla hızlı şekilde bulaşarak enfekte olan yeni tip korona ( kovit 19 ) bulaşıcı virüse karşı alınan önlem ve tedbirler kapsamında yaklaşık 2 aydır kapalı olan Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları alınan karar neticesinde sabah saat 09 : 00 ile akşam 21 : 00 saatleri arasında kurallara uymak şartıyla hizmete başladılar.

Bafra'da Berberlere Zabıta Ekiplerince Uyarılar Yapıldı
Bafra'da Berberlere Zabıta Ekiplerince Uyarılar Yapıldı Admin
Bafra Belediyesi Zabıta Komseri Uğur Özkülünk, İçişleri Bakanlığının Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonunları için açıkladığı son genelgesine göre  Bafra'da yaklaşık 2 aydır kapalı olan iş yerlerini açıldığını ifade eden Özkülünk,  açılan iş yerlerini Bafra Zabıta ekiplerince denetleyerek onları bilgilendirmek adına bröşür ve Maske dağıtım gerçekleştirdik. Bilgilendirme bröşöründe özellikle Randevulu müşteri olacağını Nasıl çalışacağını, nasıl müşteri alanacağını, maske takmanın mecburi olduğunu içeriye az müşteri alacağını jilet ve ustura ile işlem yapılamayacağını ve Sosyal Mesafeye dikkat edileceği konusunda, hem de kendi sağlıkları, hemde müşterilerin sağlıkları için  bilgilendirdik  dedi. Özkülünk, son olarak eğer alınan kararlara uymayan müşteriler ve iş yerine Umumi Hıfzısshha kanunun 282' nci maddesine göre haklarında idari para cezası verilecek konusunda uyarılarda bulunduk dedi.

 

Bilgilendirme bröşöründe özellikle Randevulu müşteri olacağını Nasıl çalışacağını, nasıl müşteri alanacağını, maske takmanın mecburi olduğunu içeriye az müşteri alacağını jilet ve ustura ile işlem yapılamayacağını ve Sosyal Mesafeye dikkat edileceği konusunda, hem de kendi sağlıkları, hemde müşterilerin sağlıkları için  bilgilendirdik  dedi.

 

Özkülünk, son olarak eğer alınan kararlara uymayan müşteriler ve iş yerine Umumi Hıfzısshha kanunun 282' nci maddesine göre haklarında idari para cezası verilecek konusunda uyarılarda bulunduk.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı