Advert
Advert

BAFRA’DA DOLMUŞ DURAKLARINDA DÜZENLEME VE ÖNEMLİ UYARI

Bafra’da dolmuş duraklarına yönelik olarak çeşitli düzenlemeler gerçekleştirildi.

 BAFRA’DA DOLMUŞ DURAKLARINDA DÜZENLEME VE ÖNEMLİ UYARI
 BAFRA’DA DOLMUŞ DURAKLARINDA DÜZENLEME VE ÖNEMLİ UYARI Kızılırmak Gazetesi
Advert

Bafra Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ilçenin trafik yoğunluğu olan Alacam Caddesi, Yaşar Doğu caddesi, Tekel caddesi ve Atatürk Bulvarında bulunan dolmuş yolcu indirme ve yük indirme bindirme alanlarının yerleri belirgin hale getirildi.

 

Dolmuş indirme bindirme alanlarında yer alan engelli araç park yerleri de boyanarak belirginleştirildi.

 

Trafik Komisyonu kararları uyarınca dolmuş yolcu indirme ve yük indirme bindirme alanlara park eden araç sahiplerinin sonradan mağdur olmamaları için uyarı tabelaları yerleştirildi.

 

YOLCU HAKLARI BİLDİRGESİ

Toplu ulaşımda hizmet kalitesinin artırılması yolcuya odaklanma ile mümkündür. Bu amaçla hazırlanan "Yolcu Hakları Bildirgesi" yolcular arasındaki iletişimi sürdürülebilir hale getirmek ve güçlendirmek için önemli bir fırsat sunmaktadır.Toplu taşıma işletmecilerinin amacı; toplu ulaşımı çekici hale getirmek ve hizmet kalitesini yükseltmek için memnuniyet odaklı bir toplu ulaşım anlayışını benimsemektir.Yolcuların ihtiyaç ve beklentilerinin en iyi şekilde karşılanarak hizmet kalitesinin artırılmasını amaçlayan , bu bildirgede belirtilen hizmet ve standartlara uygun şekilde yolcu talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere en yüksek gayreti göstermeyi taahhüt etmektedir.

Yolcu bilgilendirme, toplu ulaşımın en önemli unsurlarından biridir. Bu bilgilendirme açık, anlaşılır ve amacına uygun şekilde yapılır. Yolcuların bilgi edinme ihtiyaçlarının karşılanması için hızla gelişen teknoloji de göz önünde bulundurularak birçok iletişim kanalı kullanılabilir.

Araç içi LCD ekranlar, duraklardaki levhalar, afişler, bilgilendirme noktaları, elektronik ortam (web), sosyal medya aracılığıyla sefer ve ücret tarifeleri ile diğer hizmet bilgileri ve güncellemeleri kolaylıkla temin edilebilir. ALO 153 Çağrı Merkezi aranarak yada online başvuru formu doldurularak sorulara en kısa sürede ve çözüm odaklı cevap alınabilir.

Yolculuk sırasındaki bilgilendirmeler durakta ve araç içerisinde olmaktadır. Her ulaşım noktası açık şekilde tanımlanır. Her aracın üzerinde güzergâh bilgisi veya hat numarası ve tabelası yer alır. Durak ve araçlardaki dijital tabelalarda hat numarası ve duraklar; duraklardaki panolarda ise araçların hareket saatleri güncel olarak bulundurulur. Araç içi bilgilendirmelerde ise araç kapı kodu, durak adı, tarih, saat gibi bilgiler sesli ve yazılı olarak sunulmaktadır. Bu bilgiler aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın da ihtiyacını karşılamaktadır.’’
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korona virüse karşı gaz maskesi
Korona virüse karşı gaz maskesi
Alaçam’da uyuşturucuya geçit yok
Alaçam’da uyuşturucuya geçit yok