BAFRA’DA KODLABAFRA PROJESİ BAŞARISI

Bafra’da görev yapan Bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından öğrencilerin kodlama ve robotik alanında eğitim alması için yürütülen KODLABAFRA projesinde ortaya çıkarılan robotik projelerimizden 9 tanesi İstanbul’da Türkiye’nin en büyük, dünyanın ikinci büyük teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmasında finale yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.

BAFRA’DA KODLABAFRA PROJESİ BAŞARISI
BAFRA’DA KODLABAFRA PROJESİ BAŞARISI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1758 kez okundu.

Teknofest finaline gidecek öğrenci ve öğretmenlerimiz ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU’nu ziyaret etmiş ve projeleri ile ilgili bilgi vermişlerdir. Teknofest İnsanlık Yararına Teknoloji alanında çalışmaları bulanan öğrenciler Sağlık, Ulaşım, Çevre, Eğitim ve Afet Yönetimi ile ilgili farklı projeler geliştirmiştir.

Samsun’dan toplam 10 proje 17 Eylül 2019’da finalde yarışmaya hak kazanmıştır. Bafra olarak finale kalan 9 Projemize başarılar diliyoruz. Bafra Endüstri Meslek lisesinden 4 Proje, Bafra Fatih Ortaokulundan 2 Proje ve Bafra Kodlama Merkezi olarak 3 Proje ile katılacaktır. BAFRA ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU Teknofest yarışmasına katılacak 5 Danışman öğretmen ve 17 öğrenciye başarı dileklerinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’