BAFRA’DA VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITIMI YAPILDI

Bafra Eğitim- Bir Sen, Hanımlar Komisyonu tarafından bir aşure ziyafeti ve etkinliği gerçekleştirildi. Bafra Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı civarında, Bafra Eğitim- Bir Sen, Hanımlar Komisyonu tarafından düzenlenen aşure günü etkinliğinde; Bafralı vatandaşlara, dev tencerelerde ücretsiz dağıtılan aşure günü ile ilgili olarak Bafra Eğitim- Bir Sen Başkanı Bülent SEVİNÇ, " Aşure Günü münasebetiyle; bir aşure ikramımız olacak Bafralılara. Hepimize hayırlı, kutlu olsun inşallah. Teşekkürler. İslam tarihinin en önemli olaylarından biri olan hicretin gerçekleştiği gün hicri yılbaşı kabul edilir. Hicri takvimin ilk ayı Muharrem ayı, dört haram aydan biri olup bu ayda yapılan ibadetler daha faziletli olarak ifade edilmiştir. Muharrem ayının 10. günü ise Aşure günü olup, İslam alemi açısında birçok önemli olayların gerçekleştiği bir gündür.

BAFRA’DA VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITIMI YAPILDI
BAFRA’DA VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITIMI YAPILDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 453 kez okundu.

Hicret, Allah’ın rızası için; anadan, babadan, evlattan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsüdür. İslam dinin birlik bütünlük mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır."dedi.

Çok sayıda Bafralı vatandaş, aşure ikram ve ziyafetini kendilerine ücretsiz olarak sunan, Bafra Eğitim- Bir Sen İlçe Başkanlığı ile Hanımlar Komisyonu' na  teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI