Advert

BAFRA'DA YAZ OLDUKÇA RENKLİ GEÇECEK

Bafra Belediyesi, yaz ayları ile özdeşleşen etkinlikler için gün sayıyor. Özellikle Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivalinin beklentilere cevap vermesi için hummalı bir çalışma içerisinde.

BAFRA'DA YAZ OLDUKÇA RENKLİ GEÇECEK
BAFRA'DA YAZ OLDUKÇA RENKLİ GEÇECEK Kızılırmak Gazetesi

Kapıkayafest ile Doğayı yaşat, sporu yaşa”

Bafra Belediyesinin marka projelerinden biri olan, Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali de yine Temmuz ayı içerisinde gerçekleşecek.

 

24-28 Temmuz tarihleri arasında 5 gün sürecek festival, zenginleştirilen içeriği ile katılımcı ve ziyaretçilerin dolu dolu anlar yaşamasını sağlayacak.

 

2018 Yılında gerçekleştirilen festivalde gözlemlenen eksiklikler ve yapılan geniş katılımlı anket sonucu, içeriği zenginleştirilen festivale bu yıl katılım daha da artması bekleniyor.

 

Bafra’nın eşsiz doğal güzelliklerini gözler önüne serecek olan Kapıkayfest; 5 gün boyunca dağ bisikleti, Trekking, Yamaç Paraşütü, Slakcline, Foto safari, Off road, Dağ kros ve Kaya tırmanışı ve daha birçok etkinlik yer alacak, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgesinden katılımcılarla kaynaşmanın mutluluğunu yaşanacak.

 

Yaz Spor Okulları:

Okulların tatile girmesi ile birlikte çocuklarımızın boş vakitlerini geçirmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması sporla sağlıklı yaşam edinmesi için Bafra Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Yaz Spor Okullarının açılış Başkan Hamit Kılıç tarafından Haziran ayı sonunda yapılmıştı.

Eylül ayına kadar sürecek Yaz Spor Okullarında 6 branşta 250 çocuk yer alıyor.

 

Kavun Karpuz Festivali ve Sünnet Şöleni Ağustos’ta

Bafra Belediyesi tarafından 6 yıl aranın ardından 2018 yılında yeniden hayata geçirilen organize Kavun Karpuz festivali bu yıl Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

 

İlçenin iki önemli kavun ve karpuzun marka değerini yükseltmek amacıyla yapılan Kavun Karpuz festivaline yine yoğun katılımın gerçekleşmesi bekleniyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun’da patates aşka geldi
Samsun’da patates aşka geldi
Yeni Salıpazarı Devlet Hastanesi 10 Ağustos’ta açılıyor
Yeni Salıpazarı Devlet Hastanesi 10 Ağustos’ta açılıyor