BAFRALI MİNİKLER ANAOKULU SEVİNÇİNİ YAŞADILAR

Bafra' nın başarılı anaokularından birisi olan Fatma Aiye Anaokulu' nda; minik öğrenciler, okula uyum amacıyla eğitime ve okula merhaba dediler.

BAFRALI MİNİKLER  ANAOKULU SEVİNÇİNİ YAŞADILAR
BAFRALI MİNİKLER  ANAOKULU SEVİNÇİNİ YAŞADILAR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 585 kez okundu.

Bu amaçla; iki minik kanka ve arkadaş olan Ege ZERRİN ile Yalçın ÇELEBİ; 2019- 2020 Eğitim- Öğretim Yılı' nda; okula uyum amacıyla okullarına ve öğretmenlerine kavuştu.

İki minik kanka; öğretmenleri eşliğinde sınıfları gezdirildi ve okul bahçesinde birlikte oyunlar ile okul ve öğretmen sevgisi aşılandı.

Yüzlerinden ve gözlerinden mutluluk ve sevincin yanısıra, heyecanarı da dikkat çeken minik öğrenciler ile bu yıl okula başlayacak tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Hayırlı olsun.

 

Okul Öncesi Eğitimin Çocuğa Sağladığı Yararlar

Duygusalolarak, kendi işlerini kendisi yapması, sorunları kendisinin halletmesi ve bazı kararları kendisinin vermesi sayesinde kendine güveni yükselir. Düşüncelerini dile getirebilme ve başkalarına iletebilme şansını elde eder. Özgüven bireyin kendisini yetenekli, önemli başarılı ve değerli biri olarak algılama derecesi olarak tanımlanabilir.

Fiziksel olarak kesme, yapıştırma, boyama, kalem kullanma gibi faaliyetlerin düzenli olarak yapılması sonucu ince motor becerileri gelişir Ayrıca koşma, zıplama, fırlatma, tırmanma gibi faaliyetlerle de kaba motor fonksiyonlarınıkullanır ve geliştirir.

Çocukların beslenme ve sağlık durumunda iyileşme görülür.

Zihinselolarak, nesneleri eşleştirme, sınıflandırma, ölçme, gözlem yapma ve fikirler üretme gibi matematik ve bilim becerilerini kazanır. Anaokuluna başlayan çocukların zeka puanlarında yükselme görülür. Kitapları incelemek, boyama ve çizimler yapmak, arkadaşlarına mektup yazmak gibi faaliyetler de dikkat ve konsantrasyonun artmasına ve erken okuma ve yazma yetileriningelişmesine yardımcı olur.

Dikkat eksikliği sorunu ve öğrenme güçlüğü olan çocukların erken farkedilmesi ve okula başlamadan gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’