BAFRALI ÖĞRENCİLER ATALARININ MİRASINA SAHİP ÇIKTI

Bafra Ticaret Sanayi Odası Ortaokulu öğrencileri İstiklâl Marşı’mızın tamamını farklı bir yöntemle , farklı bir mekanda okuyarak büyük ilgi topladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının da milli manevi havasını yakalayan proje Bafra ÇelikparkAVM’de gerçekleşti.

BAFRALI ÖĞRENCİLER ATALARININ MİRASINA SAHİP ÇIKTI
BAFRALI ÖĞRENCİLER ATALARININ MİRASINA SAHİP ÇIKTI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 371 kez okundu.

Alışveriş merkezinde vatandaşların hiçbir şeyden haberi olmadan gezip dolaşırken, eğlenip yerken öğrencilerbirden İstiklal Marşı’nı  bölüm bölüm okumaya başladı. Coşkuyla okunan Marşımıza vatandaşlar da kayıtsız kalmadı. Milli bağımsızlığımızın ilan edilişinin 96. Yıl dönümünde hiç beklemedikleri anda gür seslerle okunan Marşımızın coşkusu bütün AVM katlarında yaşandı. Son bölümünbütün öğrencilerce okunması esnasındadev Türk Bayrağımızın kat boşluğunda dalgalanması ve ardından öğrencilerin ellerindeki bayraklarla Onuncu Yıl Marşı’na  katılmaları milli duygularımızı bir kez daha şaha kaldırdı.

                Okul Müdürü Mustafa SAĞLAM yaptığı açıklamada “Türk Milletinin evlatları olarak gelecek nesillere vatan, bayrak ve millet sevgisini aşılama sorumluluğunu her zaman taşıyoruz. Bize verilen emaneti bizden sonraki nesillere aynı duyarlılıkla  bırakmak gayretindeyiz. Bu bilince sahip öğretmenler ve öğrencilerle aynı proje içinde yer almak benim için çok heyecan verici. Emeği geçen bütün öğretmenlerime, öğrencilerime, idari ve büro yardımcılarıma çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın kutlu olmasını diliyorum.

Vizyonumuz

Geleceği bu günden yaşayarak, Türk toplumunu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine taşıyacak bir anlayış içerisinde okulumuzdaki kaliteyi yükseltmek, eğitim ve öğretimde örnek ve önder olmaktır.

Misyonumuz

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu olarak; Sürekli gelişim anlayışı içinde; çevreye duyarlı; öğrenci merkezli eğitim, okul merkezli yönetim anlayışını benimseyerek öğrenci başarısını temel almak ve eğitimin niteliğinden ödün vermemektir.” ifadelerinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi