Advert
Advert

BAKAN BAK, MEDYA ÇALIŞANLARIYLA PARKEYE ÇIKIYOR

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Toto 2. Medya Çalışanları Basketbol Turnuvası kapsamında, oynanacak gösteri maçında forma giyecek.

BAKAN BAK, MEDYA ÇALIŞANLARIYLA PARKEYE ÇIKIYOR
BAKAN BAK, MEDYA ÇALIŞANLARIYLA PARKEYE ÇIKIYOR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1040 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Toto 2. Medya Çalışanları Basketbol Turnuvası kapsamında, gösteri maçında forma giyecek.

Ankara Spor Salonu’nda 27-29 Mart tarihleri arasında düzenlenen 2. Medya Çalışanları Basketbol Turnuvası’na 13 medya kuruluşunun yanı sıra Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın takımı katılırken, turnuvada  final karşılaşması oynanacak. Turnuvayı birinci tamamlayan takıma kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak takdim edecek.

Bakan Osman Aşkın Bak’ın yer alacağı takım ile medya karması takımı ise turnuva finalinin hemen ardından düzenlenecek gösteri maçında karşı karşıya gelecek.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK

Osman Aşkın Bak, 11 Ekim 1966'da İstanbul Üsküdar'da doğdu. Rize – Pazarlıdır.

Sporla iç içe bir yaşamı olan Bak, hem spor kulüpleri hem de spor federasyonlarında çeşitli yöneticilik görevleri üstlendi. Federasyon bazında; İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, TFF Profesyonel Kurul ve Dış İlişkiler Kurulu Üyeliği ile Genel Kurul Delegeliği ve 2007-2011 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. TGF Başkanlığı döneminde Dünya Takımlar Şampiyonluğu elde edildi.Kulüp yöneticiliği alanında da Türk Sporuna hizmet eden Bak, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Genel Sekreterliği ve Başkanlığı, Kasımpaşa Spor Kulübü Genel Sekreterliği, Erok Spor Kulübü yöneticiliği ve Haliç Su Sporları Kulübü kurucu yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. NATO PA Türk Grubu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü oldu. NATO PA Üyeliği süresince Bilim ve Teknoloji Komitesinde Özel Raportör olarak enerji alanında birçok rapora imza attı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI