BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ 1. SPOR VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ'NE KATILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) tarafından düzenlenen 1. Spor ve Kültür Şenliği'ne katıldı.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ 1. SPOR VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ'NE KATILDI
BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ 1. SPOR VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ'NE KATILDI
Bu içerik 2021 kez okundu.

Bakan Çağatay Kılıç; “Dünyada medeniyetin, demokrasinin, insan haklarının en büyük savunucuları Suriye krizi karşısında veremedikleri sınavdan dolayı tarih önünde yargılanacaklar. Biz bu imtihanı alnımızın akıyla veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Çünkü biz kim olursa olsun herkese yardım etmekle emir olunmuş bir medeniyetiz ve bu medeniyetin de evlatlarıyız”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Dünyada medeniyetin, demokrasinin, insan haklarının en büyük savunucuları Suriye Krizi karşısında veremedikleri sınavdan dolayı tarih önünde yargılanacaklar. Biz bu imtihanı alnımızın akıyla veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Çünkü biz kim olursa olsun herkese yardım etmekle emir olunmuş bir medeniyetiz ve bu medeniyetin de evlatlarıyız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türk ve Suriyeli çocukların kaynaşmasını amaçlayan "Bir Umut, Bir Ufuk" projesi kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) tarafından düzenlenen 1. Spor ve Kültür Şenliği'ne katıldı. Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılan etkinliğe Bakan Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran ile davetliler katıldı.

Bakan Çağatay Kılıç, yaptığı konuşmada, 1. Spor ve Kültür Şenliği’nde ülkemizin ve aynı zamanda medeniyetimizin neleri başardığının, neleri başarabileceğinin küçük bir örneğinin yaşandığını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Suriye’den bir caninin, bir diktatörün, insanlıktan nasibini almamış, halkını felakete sürüklemiş olan kişinin ülkesinden gelen 3 milyondan fazla insana kapısını açtı. Ülkemiz, hem kucağını, hem evini, hem kapısını, hem aşını açarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde oradan kaçıp da hayatını kurtarmaya çalışan insanlara bir yuva oldu. Tarih önünde ve önümüzdeki yıllar içerisinde Türkiye’nin bu anlamdaki duruşuyla anılacağı, bu üstün insanlık vazifesinden dolayı ülkesine bunu yaşatmış olan Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda tekrar şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!