BAKAN KASAPOĞLU GENÇLERİ TEKNOFEST İSTANBUL’A DAVET ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm gençleri 20-23 Eylül'de İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul’a çağırdı. Gençlik ve Spor Bakanlığı katkıları ile insansız hava aracı yapan ve ürettikleri araç ile TEKNOFEST İstanbul’da yarışacak olan gençlerle buluştu.Bakan Kasapoğlu,gençlerle buluşmasında insansız hava aracı uçurdu vetüm gençleri TEKNOFEST İstanbul’a davet etti.

BAKAN KASAPOĞLU GENÇLERİ TEKNOFEST İSTANBUL’A DAVET ETTİ
BAKAN KASAPOĞLU GENÇLERİ TEKNOFEST İSTANBUL’A DAVET ETTİ Kızılırmak Gazetesi

Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Samsun Atakum Gençlik Merkezi’nde insansız hava aracı yapımı üzerine çalışmalarını sürdüren 4 mühendis genci makamında kabul etti.

BAKAN KASAPOĞLU’DAN GENÇLERE TAM DESTEK

Yaklaşık bir buçuk yıldır 'drone'lar üzerinde çalışmalar yapan, İsmail Kuşçu, Furkan Gündoğdu, Mehmethan Demir ve Hüseyin Yazıcı ileyakından ilgilenen Bakan Kasapoğlu, gençlerin yaptıkları bu çalışmaları her zaman destekleyeceklerini ifade etti. Bakan Kasapoğlu ayrıca, gençlerimizin teknoloji alanındaki faaliyetlere daha küçük yaşlarda başlaması için çalıştıklarını vurguladı.

“TÜM GENÇLERİ TEKNOFEST İSTANBUL’A BEKLİYORUZ”

Tüm gençleri TEKNOFEST İstanbul’a davet eden Bakan Kasapoğlu, ‘’20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapılacak'TEKNOFEST İstanbul’a tüm gençlerimizi bekliyoruz. Bizler de inşallah Atakum Gençlik Merkezi’ndeki arkadaşlarımızla ve onların ürettiği insansız hava aracı ile orada olacağız’’ dedi.

Mühendis gençlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkıları ile ürettiği insansız hava araçlarını da inceleyen Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,gençlerden araçların yapım aşamaları ile ilgili bilgiler aldı.

BAKAN KASAPOĞLU YARIŞMAYA KATILACAK İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINI UÇURDU

TEKNOFEST İstanbul’da yarışacak olan insansız hava aracı ve diğer araçları da test eden Bakan Kasapoğlu, kısa bir süre uçurduğu insansız hava araçlarının performansından memnun oldu. Gençlere çalışmalarından dolayı teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, kendilerine TEKNOFEST İstanbul’daki yarışmada başarılar diledi.

20 Eylül’de başlayan 23 Eylül'de sona erecek 'TEKNOFEST İstanbul', havacılık, uzay ve teknoloji konularında toplumun genelinde farkındalık oluşturmayı, bu alanda çalışan gençleri desteklemeyi, çocukları ve gençleri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya ve çalışmaya özendirmeyi amaçlıyor.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı