BAKAN KASAPOĞLU KİTAP FUARINI ZİYARET ETTİ

Ankara Kitap Fuarı'nı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Gençlerimizin kitaplara olan ilgisi bizi çok mutlu etti. Bizler de bakanlık olarak bugüne kadar olduğu gibi kitap noktasındaki çalışmalarımızı daha güçlü şekle dönüştüreceğiz." dedi.

BAKAN KASAPOĞLU KİTAP FUARINI ZİYARET ETTİ
BAKAN KASAPOĞLU KİTAP FUARINI ZİYARET ETTİ Kızılırmak Gazetesi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yıl içinde 2'nci kez düzenlenen Ankara Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. ATO Congresium'da devam eden fuarda standları gezerek incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, gençlere hediye etmek için çok sayıda kitap aldı.

"Kitap Dostlarımızla Bir Araya Gelmeye Devam Edeceğiz"

Bakan Kasapoğlu, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada bakanlık olarak kitapla alakalı çalışmalara önem verdiklerini belirterek, "gençlerimizin kitaplara olan ilgisi bizi çok mutlu etti. Biz de bakanlık olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte kitap noktasındaki çalışmalarımızı daha güçlü şekle dönüştüreceğiz. Kitaplar her zaman önceliğimiz. Bu tür etkinliklerin daha da çok sıklaşması gerektiğini de bu fuar vesilesiyle bir kez daha görmüş olduk. Kitap dostlarımızla bizler bir araya gelmeye devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, güçlü bir Türkiye için ülke gençliğine her alanda büyük hizmetler sunmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tüm çabalarının gençlere sunulan hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesine yönelik olduğuna işaret ederken, “Her şey gençlerimiz için, her şey güçlü bir Türkiye için” dedi.

Hayata geçirilen sayısız projeyle milyonla gence ulaşan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedefleri doğrultusunda katılımcı, milli ve manevi değerlerine bağlı, yenilikçi, çağdaş nesillerin yetişmesine önemli katkılar sağlıyor.

GENÇLİK MERKEZLERİNDEN 1 MİLYON 241 BİN GENÇ FAYDALANDI
Bakanlığın gençler için yaptığı projelerin en önemli ayaklarından biri gençlik merkezleri. 2002 yılında 74 iken bugün itibarıyla 206’ya ulaşan gençlik merkezleri, artık ilçelerde de yaygınlaşıyor. Halen inşaatı devam eden gençlik merkezlerinden 149 tanesinin daha hizmete girmesiyle, gençlik merkezlerinin sayısı 2015-2016 yıllarında 355’e yükselecek. Gençlik merkezlerinden yararlanan gençlerin sayısı ise 2002 yılında 11 bin 614 iken, bu rakam 2015 yılı itibarıyla 1 milyon 241 bine ulaştı.

Gençlik merkezlerinde bakanlıkça hayata geçirilen projelerden 250 bin genç yararlandı. Sözkonusu projeler arasında, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; Gençlerin İyilik Ağacı, Kutlu Doğum, Osmanlı Türkçesi Eğitimleri, Kuran-ı Kerim Eğitimleri, Tecrübe Konuşuyor, Çanakkale Bir Hilal Uğruna, Ünlü Mamuller (Kariyer Sohbetleri), Güncel Okumalar Yazar Buluşmaları ve Kitap Kritikleri projeleri bulunuyor.  " diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, fuarda gençlerle yakından ilgilendi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı