BAKANI KASAPOĞLU ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİNDE

Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) tarafından, “ok at, güreş tut, at bin’” sloganıyla Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda başlayan Etnospor Kültür Festivali 3’üncü gününde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ağırladı. Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) Başkanı Bilal Erdoğan ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı ve DEK Başkanvekili Hakan Kazancı ile birlikte spor alanlarını ve standları gezdi.

BAKANI KASAPOĞLU ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİNDE
BAKANI KASAPOĞLU ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİNDE Kızılırmak Gazetesi

Etnospor Kültür Festivali 3. Gününe Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ziyaretiyle başladı. Bakan Kasapoğlu’nu Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) Başkanı Bilal Erdoğan ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı ve DEK Başkanvekili Hakan Kazancı karşıladı. Gençlik Merkezleri'nde gençlerin yaptığı el sanatları ürünlerini inceleyen Bakan Kasapoğlu, yetkililerden bilgi aldı.

 

Gezisinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, "Gelenek, gelecekle birlikte çok önemli. Geleneğinden kopup geçmişini ve kültürünü bilmeyen, sahip olamayan toplumların bir alanda başarılı olması mümkün değil. Gençlerimizin bu konuya ilgisi ve teveccühü bizler için çok sevindirici. 20 milyon gençle Türkiye, dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerden biri. Gençlerimizin, gelenek ve görenekleriyle donanımlı bir nesil olması için Bakanlık olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz" diye konuştu.

Gençlik Merkezleri'nin el ürünlerini gördüklerini aktaran Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Festivalin bu seneki teması 'Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.' olarak belirlendi. Gelenekle geleceği birleştireceğiz. Bu noktada geri adım atmayacağız. Bu vesileyle 'Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.' diyoruz. Tabii ki spor, festivalin ana temalarından biri. 12 dalda geleneksel spor var. Pek çok branşın gençlerimizin ilgisine, teveccühüne nail olması bizler için sevindirici" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu