BAŞKAN HAMDİ YILDIZ, ‘’ 27 YILDIR HAKLI BİR MÜCADELE VERİYORUZ’’

Başkan Hamdi YILDIZ, Toplu Sözleşme Süreci İlgili değerlendirmelerde bulundu.

 BAŞKAN HAMDİ YILDIZ,  ‘’ 27 YILDIR HAKLI BİR MÜCADELE VERİYORUZ’’
 BAŞKAN HAMDİ YILDIZ,  ‘’ 27 YILDIR HAKLI BİR MÜCADELE VERİYORUZ’’ Kızılırmak Gazetesi

Serra Otel konferans salonunda gerçekleştirilen il divan toplantısına Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi YILDIZ şube yönetimi, ilçe temsilcileri, İlçe yönetim kurulu üyeleri ve kadın komisyonu üyeleri katıldı. Toplantıda, Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Samsun Şube Başkanı Hamdi YILDIZ, yoğun ve stresli bir Toplu Sözleşme Süreci geçirdiklerini,Memursenin Kamu İşveren Heyetinin teklifini reddederek en büyük eylemi gerçekleştirdiğini vurguladı. 

Başkan YILDIZ konuşmasının devamında: “ 27 Yıldır haklı bir mücadele veriyoruz, sendikacılığı iyilikleri çoğaltmanın ve kötülükleri azaltmanın bir yolu olduğu  için yapıyoruz. Ülkemizin zor anlarında her türlü fedakarlığı ve çalışmayı şiar edinmiş bir teşkilatız. Bizim bu ülkeye borcumuz var fakat bu devletten de alacağımız var, bu alacağımızı alabilmek ve üyelerimizin refahı adına her türlü meşru mücadeleyi veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Geride bıraktığımız 5.Toplu sözleşme Sürecinde yaklaşık 5 milyon emekçinin hakkının alınması için her türlü mücadeleyi verdik. Fakat Kamu İşveren Heyeti uzlaşmaya yanaşmadı. Konu hakem heyetine taşındı. Hakem Heyeti de maalesef Kamu İşveren Heyetinin noterliğini yaptı. Bu süreç sonunda:

Kamu İşveren Heyetinin Güvenilirliği,

Hakem Heyetinin Özerkliği,

4688 Sayılı kanunun yetersizliği tartışmalı hale gelmiştir.” diye konuştu.

YILDIZ devamla:” Bundan sonraki süreç öncelikle 4688 sayılı kanunun revize edilmesi için mücadele edeceğiz. Kanunun yetersizlikleri giderilmeden haklı mücadelemizi kazanmamızın mümkün olmadığı görülmüştür. Memur Sen bu süreçte sözleşmeye imza atmayarak kararlı bir duruş sergilemiştir.” dedi.

İlçe Temsilcilerinin eğitimin problemlerini dile getirdikleri konuşmalar ve değerlendirmelerle toplantı sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti