BAŞKAN ŞAHİN VE BAFRALI ARSLAN AİLESİNDEN REKTÖR BİLGİÇ’E TARİHİ ZİYARET

Bafra İşletme Fakültesi binasına da kavuşuyor. OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi binası Kaya Aşcı ve Aşcı ailesinin hibeleri ile kurulmuştu. Kızılırmak üniversitesine giden yolda ki bu ilk adımdan sonra OMÜ, YÖK, ilgili bakanlıkların olurları aşamalarının tamamlanmasıyla OMÜ bünyesinde Bafra İşletme Fakültesi kurulması da Bakanlar kurulu kararıyla onaylanmıştı. Bafra İşletme Fakültesi tüzel kişiliği yanında şimdi binasına da kavuşuyor.

BAŞKAN ŞAHİN VE BAFRALI ARSLAN AİLESİNDEN REKTÖR BİLGİÇ’E TARİHİ ZİYARET
BAŞKAN ŞAHİN VE BAFRALI ARSLAN AİLESİNDEN REKTÖR BİLGİÇ’E TARİHİ ZİYARET
Bu içerik 4302 kez okundu.

Bafra için tarihi gelişme Kuyumcu Akif Arslan’ın babası Selahattin Arslan’ın okul yaptırma vasiyeti ile başladı. Merhum Selahattin Arslan’ın evlatları Akif Arslan, Ayten Arslan ve enişteleri eczacı Saffet Arslan bu anlamlı vasiyete öncülük etmek üzere Bafra Belediye başkanı Zihni Şahin ile bir görüşme gerçekleştirdiler. Başkan Şahin Milli Eğitim Bakanlığının okullaşma konusunda gerekli çalışmaları yaptığını ifade ederek aileden Bafra için çok önemli başka bir konuda ricada bulunarak Bafra İşletme Fakültesinin kurulduğunu bunun binasının yapılmasını talep etti.  Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Akif Arslan, ablası Ayten Arslan ve eniştesi Eczacı Saffet Arslan ile birlikte bu hususları görüşmek üzere OMÜ Rektörü Sait Bilgiç’e ziyaret gerçekleştirdiler. Durum değerlendirmesi yapıldı. OMÜ’ye fakülte binası yapmak için proje çalışması yapılmaya karar verildi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konu hakkında şu bilgileri verdi: Bafra’mız için çok önemli bir gelişme yaşıyoruz. Bafra’mız İşletme fakültemizin binasına da kavuşacaktır. Öncelikle bu tarihi gelişme ve şahsıma duydukları güven için Akif Arslan Bey Ayten Arslan hanımefendi ve Eczacı Saffet Arslan beye çok teşekkür ediyorum. Bizleri ve hemşerilerini mutlu ettiler. Babaları merhum Selahattin Arslan’ın vasiyetini yerine getirmek için bizlerle bir ve beraber oldular.  Bir okul yaptırmak istiyorlardı. Biz de Bafra Kızılırmak üniversitesi hedefimizde İşletme Fakültesi binasının çok önemli olduğunu söyledik. Bunu memnuniyetle kabul ettiler. Rektörümüz Prof.Dr. Sait Bilgiç beyle hep beraber görüştük. Rektörümüz çok memnun oldu. Proje çalışmaları hemen başlatıldı. Merhum babaları için daha öncede pek çok hayır ve hasenatta bulunmuşlardı.  Şimdi başka bir hayra daha vesile olacaklardır. Ailemize bir kez daha teşekkür ediyor merhum Selahattin Arslan’ı rahmet ve şükranla anıyorum. Mekânı cennet olsun. Aynı şekilde Bafra’mıza OMÜ Şevket Aşcı Turizm Fakültesini hibe eden Kaya Aşcı ve Aşcı ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Merhum Şevket Aşcı’yı da rahmet ve şükranla anıyorum. Mekânı cennet olsun. Bu gelişmeler Bafra’nın potansiyellerinin birlik ve beraberlik ile Bafra olarak biz büyük bir aileyiz anlayışı içinde olduğumuzda ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. ‘’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI