BAŞKANLAR SAMSUN’DA PİLAV GÜNÜNE KATILDI

Yılport Samsunspor Başkanıİsmail Uyanık ve Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi’nde düzenlenen pilav günü etkinliğine katıldı.

BAŞKANLAR SAMSUN’DA PİLAV GÜNÜNE KATILDI
BAŞKANLAR SAMSUN’DA PİLAV GÜNÜNE KATILDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 783 kez okundu.

Etkinlik öncesi Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi Müdürü Cebrail Yıldırım, Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım’a okulu gezdirdi. Okul ve öğrenciler hakkında bilgi alan Yüksel Yıldırım daha sonra okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe katıldı.

 

Etkinlik öncesi kürsüde konuşma yapan Yüksel Yıldırım, okul başarısından dolayı gurur duyduğunu söyledi. Yüksel Yıldırım, “Bu okulun öğrencileri çok başarılı. Üniversiteye giriş oranları açısından okul müdürümüz bana ‘Samsun’un birincisi Türkiye’nin 14’üncüsüyüz’ dedi. Bu beni çok mutlu etti. O nedenle bana bu gururu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. 2019 yılında mezun olan 128 öğrencinin 64’ü tıp fakültesini kazanmış. Sizi tebrik ediyorum. En yüksek puan yapan bir kız ve erkek öğrenciye biz Garip-Zeycan Yıldırım Vakfı olarak biz burs vereceğiz. Bizim Garip-Zeycan Yıldırım Vakfı bunu gelenek haline getirdi. Bu liseden çıkan en başarılı bir kız ve erkek öğrenciye burs verecek. 2018 mezunları arasında en yüksek puan yapan bir kız ve erkek öğrenciye de burs veriyoruz.” dedi.

 

Okulda düzenlenen pilav günü etkinliklerine öğrencilerin her sene katılmalarını tavsiye eden Yüksel Yıldırım, “40 sene önce aynı sizin bu duygularınıza sahiptim. Bizim zamanımızda maalesef mezunlar derneği gibi bir şey olmamıştı. Onun için bizim yapamadıklarımızı sizler yaptığınız için sizleri tebrik ediyorum. Çünkü bunlar Amerika’da çok önemli şeylerdir. Bunlar Amerika’da her sene yapılır. Amerika’ya dünyanın dört bir tarafından mezunlar gelir ve bu tür etkinliklere katılır. İnşallah sizlerde benim yaşlarımda ya da daha erken dönemlerde de bu tür etkinliklere katılmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü sizler, sizden sonra gelenlere ilham kaynağı olacaksınız.” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi