BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRILACAK

TBMM’de danışma kurulu kararı ile görüşülen ve hayvanların haklarının korunması ile hayvanlara eziyet ve kötü muamelelerin önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması yapılacağı başta hayvanseverler olmak üzere toplumun tüm kesimi tarafından memnuniyetle karşılanmıştı

 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRILACAK
 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRILACAK Kızılırmak Gazetesi

TBMM'de alınan bir başka kararla bilişim teknolojileri bağımlılığının etkilerinin incelenerek olası zararlarının bertaraf edilmesi ve bu teknolojilerin kontrollü kullanımının sağlanması için yapılması gerekenlerin saptanması amacıyla da Meclis araştırması yapılacak.

Dün parlamentoda kabul edilen “bilişim teknolojileri bağımlılığının etkilerinin incelenerek olası zararlarının bertaraf edilmesi ve bu teknolojilerin kontrollü kullanımının sağlanması için yapılması gerekenlerin saptanması amacıyla”Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasına ilişkin açıklama yapanİYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, çabalarının sonuç vermesinden duyduğu memnuniyeti belirterek bir açıklamada bulundu.

15 Kasım 2018 tarihinde konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin bir çalışma başlattıklarını ve 22 Kasım 2018 tarihinde İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile birlikle konuya ilişkin TBMM’de bir basın toplantısı düzenlediklerini hatırlatan Yaşar; “TBMM Başkanlığına önerge vererek bağımlılığa ilişkin Meclis araştırması açılmasını istedikve hükümet yetkilileriyle milletvekillerini yapacakları çalışmalarla bağımlılığı önlemeye davet ettik. Bu noktada bizim için önemli olan husus –her zaman ifade ettiğimiz gibi- ‘çalışmayı kimin yaptığı değil’ çalışmanın yapılmış olmasıdır. Bizler soruna sonuç odaklı bakıyoruz. TBMM kürsüsünden aldığımız her sözde şunu özellikle vurguluyoruz; bizim önerilerimizi uygulamak istemiyorsanız siz getirin biz destek verelim diyoruz. Uzun bir süreden sonra nihayetinde TBMM’de daha olumlu bir sonuçla karşılaştık. Tüm parti gruplarının uzlaşarak aldığı kararları gördük bu iki günde. Elbette ki mutlu olduk. Önemli olan milletimizin yararına olan çalışmaların gerçekleştirilmiş olmasıdır.”

Toplumun tümünü ilgilendiriyor!

Bağımlılığın, Felsefi olarak; bir başka şeyle koşullanmış olma, o şeye bağlı olma durumunu ifade ettiğini söyleyen Samsun Milletvekili konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Türkiye’de ve dünyada diğer bağımlılıklar gibi hızla artan teknoloji bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açıyor! Bağımlılık kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkiliyor. Toplumun felaketi sayılabilecek bağımlılıkları engellemek ancak iyi bir koruyucu yaklaşımla mümkün olabilir!”

Teknoloji bağımlılığı konusunda verilecek mücadelenin, toplumun her kesimince benimsenmesinin önemine işaret eden Yaşar, "Bağımlılık yaratacak unsurların tümü yalnızca bazı grupların risk altında olduğu bir sorun olmayıp, toplumun tümünü ilgilendirmektedir ve toplumun tümü risk altında bulunmaktadır." dedi.

Haber Kaynak : İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Basın Danışmanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı