BRC TÜRKİYE CEO’SU KADİR ÖRÜCÜ, ‘’ÇEVRE DOSTU YAKIT KULLANMAYA DİKKAT EDİN’’

Son yıllarda çevre kirliliğinin günden güne artması, dünya üzerindeki bütün canlılar için ciddi bir tehdit unsuru haline geldi.

BRC TÜRKİYE CEO’SU KADİR ÖRÜCÜ,  ‘’ÇEVRE DOSTU YAKIT KULLANMAYA DİKKAT EDİN’’
BRC TÜRKİYE CEO’SU KADİR ÖRÜCÜ,  ‘’ÇEVRE DOSTU YAKIT KULLANMAYA DİKKAT EDİN’’ Kızılırmak Gazetesi

Bu bağlamda dünyanın lider LPG dönüşüm kiti üreticisi BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, sayısı gittikçe artan araçların yarattığı zararlı gazların, büyük şehirlerde hava kirliliğinin ve buna bağlı olarak da ciddi sağlık sorunlarının gözlenmeye başlandığını ifade etti. AyrıcaLet’s Do It! Foundation tarafından organize edilen ve  tüm dünya genelinde Dünya Temizlik Günü olarak bilinen, çevre temizliği etkinliğinde doğaya yapılan her katkının öneminin vurgulanması gerektiğine dikkat çekten Kadir Örücü, “Çevre dostu yakıtlarla çalışan araçların sayısının artması gerektiği konusunda toplumsal bilinci oluşturabilmek için üreticilerle birlik içinde olmalıyız.” dedi.

 

Hava kirliliği, trafiğin yoğun olduğu pek çok şehrin en büyük sorunlarından biri. Dizel ve benzinli araçlardan salınan partiküller hava kirliliğine neden olan etkenlerin başında geliyor.Günümüzde dünyanın geldiği noktada, artık doğa ve çevre bilincinin artması gerektiğine vurgulayanBRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından insan sağlığına ve çevreye zarar verdiği raporlarla ortaya konan, dizel otomobillerin, sigaradan daha çok tehlike saçtığını ifade etti. Ayrıca 21 Eylül Dünya Temizlik günün önemini de vurgulayan Örücü, “Let’s Do It! Foundation tarafından organize edilen ve tüm dünyadaDünya Temizlik Günü olarak bilinen, çevre temizliği etkinliğiyle doğaya yapılan her katkının önemi büyük.Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak için her yıl düzenlenen bu çevre temizliği etkinliğinin amacı; insanlarda farkındalık oluşturarak gelecekte de yaşanıla bilinir temiz bir çevre yaratmak, çöp körlüğünün önüne geçmek, şu anki çevre kirliliğine dur demek ve gençlerin sürdürebilir projeler üretmesini teşvik etmektir. Bu amaçla birlikte BRC olarak 21 Eylül'de Türkiye'de de kutlanacak, Dünya Temizlik Günü etkinliğini destekliyoruz.”dedi. Ayrıca Örücü, böyle özel bir günde, insanların çevre dostu yakıtlara daha çok yönlendirebilmek  için bu konudaki toplumsal bilincin oluşturulması gerektiğini vurguladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı