BURUN ESTETİĞİNE TÜRK İMZASI ATILDI

Plastik ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Ozan Bitik tarafından geliştirilen burun estetiği ameliyatı tekniği tıp literatürüne girdi. Bu yöntemle ameliyat sonrasında ortaya çıkacak birçok sorun önlemiş oluyor.

BURUN ESTETİĞİNE TÜRK İMZASI ATILDI
BURUN ESTETİĞİNE TÜRK İMZASI ATILDI Kızılırmak Gazetesi

 

Kompozit spreader flebi isimli ameliyat tekniğinin cerrahi detaylarının, uzun dönem sonuçlarının ve klinik örneklerinin sunulduğu bilimsel makale, estetik cerrahi bilim alanının en prestijli ve etki faktörü en yüksek bilimsel dergisi olan Aesthetic Surgery Journal’da yayınlanarak tıp literatürüne girdi.

 

Türkiye’nin uluslararası bilimsel arenadaki mevcudiyeti ve saygınlığı açısından oldukça önemli olan bu tarz çalışmalarla artık Türkiye son yıllarda burun estetiği alanında dünyanın önde gelen hizmet sunucularından birisi haline geldi. Her yıl binlerce hasta estetik burun ameliyatı olmak için yurtdışından ülkemize seyahat ediyor. 

 

Geliştirdiği “Kompozit spreader flebi” tekniği ile tıp literatürüne giren Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Ozan Bitik geliştirdiği tekniği şu sözlerle anlattı;

 

KEMİK KATLAMA TEKNİĞİ

Bu ameliyat tekniğinde burun kemerinin yan duvarını oluşturan çok ince kemikler, özel bir ultrasonik kemik kesici ile çizilerek yapışık oldukları yumuşak kıkırdaklar ile bir bütün halinde içeri doğru katlanıyor. Bu teknik hem burun kemerini alçaltıyor hem de kemer ortadan kalktığında oluşan açık çatıyı kişinin kendi kemikleri ile kapatıyor. Bu teknik sayesinde burun kemeri alındıktan sonra ortaya çıkan ters V deformitesi adını verdiğimiz sorunun önüne geçmiş oluyoruz.   Yine bu tekniğin kullanımı ile burun sırtındaki kemiklerin ameliyattan sonra aşırı incelmesi engelleniyor. Bugüne kadar kemer alındıktan sonra oluşan boşluğu spreader grefti adını verdiğimiz kıkırdak çıtalar ile destekliyorduk. Bu teknik burun sırtında ek bir kıkırdak çıta kullanılmadan da aynı etkiyi elde etmemizi sağladı. Elde ettiğimiz sonuçlar yüz güldürücü. Bu teknik ile doğala çok yakın sonuçlar elde ederken doku bütünlüğünü de koruyabiliyoruz. Elbette her burun ameliyatı burun sırtında elle hissedilen düzensizlikler bırakır ancak bu teknik sayesinde gözle görülen düzensizlikler %1-2‘nin altına indi diyebiliriz.

Haber Kaynak : Plastik ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Ozan Bitik

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı