CANİK İLÇESİNDE İLKLER YAŞANMAYA BAŞLANDI

Canik Belediyesi vatandaşların taleplerini beklentilerini bizzat yerinde dinleyip gözlemleyip çözüm noktasında istişare edebilmek için "Başkan Mahallemde" projesi kapsamında mahalle buluşmaları tertip etti.

CANİK İLÇESİNDE  İLKLER YAŞANMAYA BAŞLANDI
CANİK İLÇESİNDE  İLKLER YAŞANMAYA BAŞLANDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 249 kez okundu.

Canik Belediyesinin ilk olarak tertip ettiği buluşma Kuzey Yıldızı Mahallesi Gazi Camii önü Venüs sokakta gerçekleştirildi.

Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen buluşmaya Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Ak Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Milliyetçi Hareket Partisi Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Canik İlçe Başkanı Bülent Kutbay, Kuzey Yıldızı Mahallesi Muhtarı Abdullah Kaya, Canik Belediyesi Meclis Üyeleri ile mahalle sakinleri katıldı.

CANİK GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ SERGİLİYOR

Program da söz alan Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu bu formattaki halk buluşmalarının ilk olması nedeniyle önemli olduğunu söyleyerek Canik Belediyesinde gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket edildiğini söyleyerek Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'yı tebrik etti.

Ak Parti İl Başkanının konuşmasının ardından söz alan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Daha evvel 100 günlük icraatlarımızı anlattığımız tüm kamuoyuna açık yerel buluşmalar programı tertip etmiş vatandaşlarımızı Canik Kültür Merkezimize davet ederek hedeflerimizi, vizyonumuzu, misyonumuzu, ilkelerimizi, planlamalarımızı anlatmıştık. Şimdi ise bizzat halkımızın ayağına giderek mahalle buluşmalarını tertip ediyoruz. İlk buluşmamızı da Kuzey Yıldızı mahallemiz de gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalarımız her hafta devam edecek.

Belediyeyi devraldığımız günden bugüne bir taraftan yapısal ve mali sorunlarımızın çözümü noktasında çaba sarf ederken diğer taraftan hizmet üretmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Daha güzel bir Canik için ilçemizde ve ilimizde bulunan tüm kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisindeyiz.

HALKIMIZLA ARAMIZA DUVAR ÖRMÜYORUZ

Kapılarımız sizlere sonuna kadar açık. Bununla birlikte mahalle buluşmalarımızla sizlerle bu şekilde hasbihal etmeyi arzuluyoruz.

Görevi devraldık Bismillah dedik ilk iş olarak yürümeyen hantal sistemi yürür hale getirerek işlemeyen çarkları işler hale getirdik. Treni rayına soktuk. Şimdi vagonları onarıyoruz. İnşAllah önümüzdeki süreçte de emekleyen belediyeyi ayağa kaldırdığımız gibi koşar hale de getirecek ve hizmetlerimizi daha seri bir şekilde hayata geçireceğiz. Bu süreçte Mental ve metal yorgunlukları gidererek sistemli planlı bir şekilde asli sorunlarımıza yöneliyoruz. Bizim birincil önceliğimiz temizlik, fen işleri, park bahçe, yol kaldırım, kanalizasyon, içme suyu, kentsel dönüşüm, kentsel yenileme peyzaj çalışmaları rekreasyon çalışmaları, genel revizyon imar planları, alt yapı gibi asli sorunlarımızdır. ‘’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI