CANİK İLÇESİNDE 'KİTAP GÜNLERİ' BAŞLADI

Canik Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü düzenlenen Canik Kitap Günleri'nde yazarlar ile okuyucular buluştu. Düzenlenen törenle açılan Canik Kitap Günleri üç gün sürecek.

CANİK İLÇESİNDE  'KİTAP GÜNLERİ' BAŞLADI
CANİK İLÇESİNDE  'KİTAP GÜNLERİ' BAŞLADI Kızılırmak Gazetesi

Yazarlar ile okuyucuları imza gününde buluşturmak, kitap ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Canik Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Canik Kitap Günleri, Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yanısıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ile yazarların açtığı 3. Canik Sanat Günleri ilk gününde yoğun ilgi görürken, tanınmış ve her biri kendi alanında geniş okuyucu kitlesine sahip olan birçok yazar okurlarla buluştu.

 

BİLGİ EN ÖNEMLİ GÜÇ

Açılışta konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediye olarak kültüre büyük önem verdiklerini belirterek, "Yol, kaldırım, park, bina gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında eğitim ve kültürde de geleceğimize aktaracağımız şeyler var. Bilginin en önemli güç olduğu dünyamızda özellikle gençlerimizin sürekli kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Bilgi ise en çok kitaplarda yer almaktadır. Bu manada düzenlediğimiz Canik Kitap Günleri etkinliği, özellikle gençlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırması açısından önemlidir" dedi.

 

SAMSUN KİTAP KONUŞACAK

Kitap okuma azlığının mutlaka giderilmesi gerektiğini belirten Başkan Genç, "Kültürümüzde ya öğreten, ya öğrenen olmak ya da dinleyen olmak gerekiyor. Böyle bir kültürde bizim insanımızın daha çok okuyan, öğrenen ve öğreten konumuna geçmesi gerekiyor. Samsunlu hemşehrilerimiz ve kitap dostları Kitap Günleri'ne mutlaka katılsınlar. Kitap Günleri’nin bir parçası olsunlar. Samsun olarak üç gün kitap konuşalım, yazarlarla ve kitaplarla bir araya gelelim" diye konuştu.

 

YENİ NESLİN İNŞASI

İnsanlığa her alanda hizmet etmeyi bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade eden Başkan Genç, "Okumak demek, dünyayı okumak, yaşamı okumak, insanlığı okumak demektir. Bu bakımdan özellikle yeni neslin inşasında kültür, sanat ve eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur. Gençlerimiz en güzel ve en kolay bilgiye kitaplardan ulaşabilir. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Kitap Günleri vasıtasıyla bilgiyi birinci elden özellikle gençlerimizle buluşturuyoruz." şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu