CANİK’TE TEMİZLİK PROJESİNİN STARTI VERİLDİ

“Arslan yattığı yerden belli olur.” Atasözünden hareketle Canik Belediyesi tarafından temiz bir çevre oluşturmak ve çevreye olan duyarlılığı artırmak maksadıyla geniş çaplı bir temizlik seferberliği başlatıldı. İlk olarak 200 Evler ve Yavuz Selim Mahallesinde start verilen çalışmayla Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü adeta mahalleye çıkarma yaptı. Canik ilçesindeki tüm merkez mahallerde gerçekleştirilecek olan çalışmalarla vatandaşlarda çevre bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.

 CANİK’TE TEMİZLİK PROJESİNİN STARTI VERİLDİ
 CANİK’TE TEMİZLİK PROJESİNİN STARTI VERİLDİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 251 kez okundu.

Temizlik için mahalleye gelen ekip tarafından öncelikle mahalle halkına en etkili temizliğin kirletmemek olduğu ve çocuklarımızın daha temiz daha sağlıklı ortamda yaşamaları gerektiği hatırlatılarak gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.

Canik Belediyesi Temizlik işleri müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla yol ve kaldırımlar süpürülüyor, otlar temizleniyor, yollar yıkanıyor ve çöpler toplanıyor. Startı verilen projeyle mıntıka temizliği yapmak ve mahalleyi çöplerden arındırılmakla birlikte kirletmeme kültürü, hep birlikte temizlik çalışması yapma kültürü, dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlamak ve farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Proje ile ilgili bilgi aldığımız Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Bu şehir bizim evimiz. Sokağımızı evimiz kadar temiz tutmak durumundayız. Caddelerimizden, parklarımıza, sokak aralarımıza varıncaya kadar her yer tertemiz olmalı. Bu noktada bu kampanya ile birlikte temizlik seferberliğini başlattık. Öncelikle mahalle halkımız bilgilendiriliyor. Sonrasında gönüllü olarak bizlere destek vermek isteyen vatandaşlarımız ekiplerimize yardımcı oluyorlar. Bu şekilde top yekün bir genel temizlik yapılıyor. İnsanlarımızın daha sıhhatli ortamlarda yaşamaları için, çocuklarımızın temiz bir çevrede büyümeleri için hep birlikte temiz tutalım ve hep birlikte temizleyelim. Zira en etkili temizlik kirletmemektir. Şuanda 200 evler ve Yavuz Selim mahallemizde başlattığımız bu çalışma diğer mahallelerimizde de devam edecek. İnsanlarımızı hem bilinçlendireceğiz hem de bu çalışmanın içerisine katmaya çalışacağız. Bu şekliyle bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz.”dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi